זוכה מדליית הזהב במשחקים האולימפיים בטוקיו, ארטיום דולגופיאט,  וזוכה הארד, פיטר פלצ'יק, הגיעו היום (שלישי) הגיעו לבניין עיריית ראשון לציון, מעט זמן אחרי הנחיתה בישראל. המדליסטים, בנוכחות שר התיירות יואל רזבוזוב וראש העיר רז קינסטליך, קיבלו מענק כספי ותעודת הוקרה מעיריית ראשון לציון, וכן גיפט קארד מרשת ארומה בשווי אלפי שקלים.

כאמור, האלוף האולימפי, שרשם הופעה אדירה בתרגיל הקרקע בטוקיו, זכה למענק של 60 אלף ש”ח ואילו הג’ודאי שהיה חלק מהזכייה הקבוצתית של נבחרת הג’ודו יקבל 40 אלף ש”ח.

ארטיום דולגופיאט אמר: “יש פה כל כך הרבה אנשים וזה באמת מחמם את הלב, אני יודע שהבאתי את הכבוד למדינה אבל אני חושב שבלי כל העזרה מסביב אנחנו כן שווים משהו, אבל לא שווים הרבה. באמת עם כל התמיכה מסביב זה מרגש אותי ובא לי לעשות עוד הישגים כאלה, ואני חושב שלכל ספורטאי וזה הכי חשוב באמת תודה לכולם”.

ארטיום דולגופיאט (חגי מיכאלי)ארטיום דולגופיאט (חגי מיכאלי)

פיטר פלצ’יק הוסיף: “קודם כל אני חייב להגיד שאני לא ציפיתי לדבר הזה. הצלחנו לזכות במדליה אולימפית, אז באותו הרגע לא חשבתי על שום דבר אחר, ניסיתי ליהנות מהרגע, ניסיתי להכיל את החוויה המטורפת הזאת ואני בלב שלי ידעתי שאני באופן אישי ואנחנו כקבוצה עשינו היסטוריה. עשינו משהו גדול, אבל לא תיארתי לעצמי שזה יגע בכל כך הרבה אנשים, לא תיארתי לעצמי שזאת תהיה קבלת הפנים שלי, זה לא מובן מאליו בכלל לקבל את החיבוק הזה מכם”.

עוד אמר הג’ודאי: “אני רוצה לספר לכם שאתם רואים בדרך כלל את התוצר הסופי עם מדליות על הצוואר, אתם רואים אותנו כשאנחנו כבר בתחרויות בטורנירים ובאולימפיאדות, אבל אף אחד לא באמת יודע מה ספורטאי אולימפי חווה לאורך הדרך, אם זה הפציעות – אני אישית עברתי שני ניתוחים, אם זה, הסערה הרגשית ורכבת ההרים המטורפת הזאת שאנחנו חווים בהפסדים, הברזלים האלה על הצוואר שלנו, זה סימן ההיכר שאנחנו עושים את הדרך הזאת כמו שצריך ולא ויתרנו”.

רזבוזוב, פלצ'יק, דולגופיאט וקינסטליך (חגי מיכאלי)רזבוזוב, פלצ'יק, דולגופיאט וקינסטליך (חגי מיכאלי)

פיטר פלצ׳יק אמר לארטיום דולגופיאט: ״אתה מלך על חלל, אני חייב לפרגן לך על מה שעשית שם, הגשמת את כל החלומות לא רק שלך – של כל הספורטאים האולימפיים, ואני מוריד בפניך את הכובע. אני מאחל לעצמי את אותו הדבר בפאריס בעזרת השם״.

שר התיירות יואל רזבוזוב אמר: ״מעמד מרגש, אני רואה אתכם עם המדליות, בשביל לקבל את המדליה הדרך קשה, הדרך לא פשוטה. יש לנו עומק בספורט, 3 מדליות ועוד לא עצרנו. ואנחנו באמת מתחילים להרגיש כמדינה יחסית צעירה, כבר מתחילה להנחיל תרבות של ספורט”.

רזבוזוב, פלצ'יק, דולגופיאט וקינסטליך (חגי מיכאלי)רזבוזוב, פלצ'יק, דולגופיאט וקינסטליך (חגי מיכאלי)

“הספורטאים שיושבים כאן – כולם סביבם, כולם חוגגים, אבל איזה דרך הם עברו. כמה קשיים בדרך, כמה מכשולים בדרך,  מי שלא מבין עם מה ספורטאי אולימפי מתמודד בשביל להגיע למדליה ולקבל את הברכות, אז הדרך היא קשה ובאמת חשוב שאנשים יבינו”.
 
רזבוזוב אמר על ארטיום דולגופיאט: “״אני יכול להגיד לכם שלכל בן אדם צריכה להיות את הזכות הבסיסית להתחתן בארץ, לא יהיה פה אזרחי סוג ב’, לא יהיו אנשים שמשרתים בצבא, משלמים מסים, מייצגים את המדינה בכבוד והמדינה לא נותנת להם את הזכות הבסיסית. אנחנו בממשלה כבר ביש עתיד הכנסנו את זה להסכמים קואליציוניים ואנחנו נעבוד על כך שאנשים יקבלו את הזכות הבסיסית להינשא בארץ”.

יואל רזבוזוב (חגי מיכאלי)יואל רזבוזוב (חגי מיכאלי)

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון, אמר: “אני מתרגש בשביל שינכם וכל כך שמח וכל כך גאה בכם אחרי כל השנה הקשה הזאת שעברנו עם הקורונה וכל מה שהיה מסביב, וזה אירוע עוצמתי של שמחה, אין לי מילים. כשנבחרתי לקדנציה להיות ראש עיר, אחד הפרויקטים הראשונים שהטלתי היה להקים את המרכז למצוינות. במרכז המצוינות בקשנו להכניס שלוש פונקציות עיקריות – זרוע אחת של התעמלות אומנותית, זרוע שנייה להתעמלות מכשירים, וזרוע שלישית לג׳ודו ואומניות לחימה”.

“זה התחיל דרך אגב מלינוי אשרם שבאה, והסבירה לי שאין לה איפה להתאמן חוץ מווינגייט, אין מתקנים, ואז החלטנו שאנחנו מקימים את המתקן הזה ואנחנו כבר בשלב היתרים סופיים ובעזרת השם עוד שנה וחצי שנתיים נגזור את הסרט. אין ספק שכל רגע שראינו במסכים זה כאילו מדינה שלמה עצרה מלכת, וכולנו נדבקנו למסך, ובטח כאן בראשון השמחה עלתה על גדותיה כששמענו שגם פיטר וגם ארטיום הביאו לנו למעשה את המדליות”, הוסיף.

רז קינסטליך (חגי מיכאלי)רז קינסטליך (חגי מיכאלי)

לארטיום דולגופיאט אמר ראש העיר: “הצלחת לנצח את כל המעצמות הגדולות בעולם והגעת באמת לפסגה שעוד לא נכבשה, ואתה כבשת את הפסגה הזאת. אני חושב שמדינה שלמה נעמדה על הרגלים שלה, לכולנו הנשימה נעצרה לראות את שניכם מחובקים עם דגל מדינת ישראל”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה