חצי הגמר הטורניר האולימפי בכדורגל כבר הוכרע היום (שלישי), כאשר ברזיל גברה 1:4 על מקסיקו בפנדלים אחרי 0:0 ב-120 דקות והעפילה בפעם השנייה ברציפות לגמר האולימפי. הברזילאים אשר רוצים להגן על תוארם יפגשו את ספרד, שרשמה 0:1 דרמטי במיוחד על יפן בתום הארכה בחצי הגמר השני. הגמר יתקיים בשבת הקרובה ב-14:30 שעון ישראל.

יפן – ספרד 1:0

ניצחון מוצדק וקשה מאוד של לה רוחה. הספרדים של לואיס דה לה פואנטה שלטו וסיכנו הרבה יותר את השער של היפנים, שעמדו בגבורה, אך נפלו מהרגליים בהארכה. אחרי 90 דקות בהן קיבלנו תיקו מאופס, מרקו אסנסיו נהנה מבישול של מיקל אויארסבאל ובעט פנימה בדקה ה-115 בדרך לגמר נגד הסלסאו, שם הספרדים ינסו לזכות בתואר על חשבון אחת מהפייבוריטיות ואלופת ריו 2016.

מרקו אסנסיו חוגג (רויטרס)מרקו אסנסיו חוגג (רויטרס)
שחקני ספרד חוגגים עם אסנסיו (רויטרס)שחקני ספרד חוגגים עם אסנסיו (רויטרס)

מקסיקו – ברזיל 0:0 (4:3 בפנדלים)

במחצית הראשונה שתי הנבחרות לא הצליחו למצוא את הרשת. האירוע המרכזי של המחצית התרחש בדקה ה-28 שופט המשחק, גרגורי קבקוב, שרק לכדור עונשין מ-11 מטרים לזכות הברזילאים. שופטי המסך קראו לשופט לצפות במהלך והוא החליט לבטל את השריקה לפנדל.

גרגורי קבקוב צופה במערכת ה-VAR (רויטרס)גרגורי קבקוב צופה במערכת ה-VAR (רויטרס)

גם במחצית השנייה שתי הנבחרות לא הצליחו להכריע את התמודדות. בדקה ה-92 רינייר, שנכנס כמחליף כמעט וכבש שער דרמטי עבור הסלסאו, אולם ג’יזרמו אוצ’ואה הוותיק עצר את הברזילאי ושלח את המשחק להארכה. גם בתום 30 הדקות הנוספות לא הושגה הכרעה והמשחק הלך לדו קרב פנדלים.

דני אלבס דייק מהנקודה הלבנה, אדוארדו אגירה נעצר, גבריאל מרטינלי דייק אצל הסלסאו, בעוד יוהאן ואסקס בעט גם הוא החוצה. ברונו גימראיש דייק והעלה את הברזילאים ל-0:3, כאשר משם המקסיקנים לא חזרו למרות שקרלוס רודריגס דייק מהנקודה הלבנה. רינייר ניגש אל הכדור האחרון והעלה את נבחרתו לגמר האולימפי.

שחקני ברזיל חוגגים (רויטרס)שחקני ברזיל חוגגים (רויטרס)
שחקני ברזיל חוגגים (רויטרס)שחקני ברזיל חוגגים (רויטרס)