המתעמל ארטיום דולגופיאט, שזכה במדליית זהב בתרגיל הקרקע במשחקים האולימפיים בטוקיו והפך לישראלי הראשון שזוכה במדליה בענף, נחת הבוקר (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון, יצא מטרמינל פתאל עם מדליית הזהב ההיסטורית שלו והתקבל באהבה על ידי עשרות אנשים שהגיעו לתמוך בו.

דולגופיאט בן ה-24, שסומן מלכתחילה כמי שמועמד לזכות במדליה, הוא הישראלי השני שזוכה בזהב אולימפי אחרי שגל פרידמן עשה זאת בגלישת רוח באתונה 2004. זו המדליה השלישית שהמשלחת הישראלית משיגה, אחרי שאבישג סמברג זכתה בארד בטאקוונדו ונבחרת הג’ודו זכתה בארד הקבוצתי.

צפו בנחיתה המרגשת של ארטיום דולגופיאט

דולגופיאט, שהתקבל בחום ובאהבה על ידי עשרות אנשים שבאו להודות לו, סיפר עם היציאה: “זה האירוח הכי חם שקיבלתי בחיי ואני מודה לכל אחד מכם. בא לי לבכות מהתרגשות. זה רגע כיפי ואני מודה לכל אחד ואחת. ההרגשה מאוד כבדה, יש עליי לחץ ואני מקווה שזה יסתדר אבל זה מאוד כיף. לגבי אלכס וייסבורג הוא כמו אח שלי הגדול. אני מקווה שיבואו אחרי עוד ילדים ויעשו תוצאות כאלה”.

ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)
ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)

“אחרי הזכייה 3 שעות וחצי הייתי עם המדליה על הצוואר והיא מאוד כבדה. הייתי כלכך עייף ופשוט חזרתי לדירה והלכתי לישון. נגיע הביתה ונראה מה עושים עם המדליה. אני לא האמנתי שזה מה שקרה לי, אני עדיין לא מעכל את זה. היה לי שבוע בין המוקדמות לגמר, הרבה מחשבות שאתה עובד כל החיים ואם עכשיו לא תצליח ותגשים את החלום זה יהיה קשה להמשיך. אני בא לכל תחרות עם דף חדש ומנסה לעשות את העבודה שלי בלי לחשוב מה יש לי על הכתפיים”.

ארטיום דולגופיאט ואביו (איציק בלניצקי)ארטיום דולגופיאט ואביו (איציק בלניצקי)
ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)

מאמנו של דולגופיאט, אלכס וייסבורג: “אני מתרגש, שמח להיות פה. ארטיום הוא דוגמא לכל הילדים שכאן כמו שאני הייתי בשבילו. אנחנו נביא עוד הישגים בעתיד, לא יותר גבוה מזהב אבל לפחות להשוות. מה שמאפיין את ארטיום שהוא תמיד עם הרגליים על הקרקע ולוקח הכל בפרופורציות”. 

ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)ארטיום דולגופיאט (איציק בלניצקי)
ארטיום דולגופיאט ומאמנו אלכס וייסבורג (איציק בלניצקי)ארטיום דולגופיאט ומאמנו אלכס וייסבורג (איציק בלניצקי)