אחרי שהובסה 11:1 על ידי דרום קוריאה ברבע הגמר וירדה לבית הניחומים, נבחרת הבייסבול של ישראל פגשה היום (שלישי) את הרפובליקה הדומיניקנית והפסידה 7:6 בדרך לסיום דרכה במשחקים האולימפיים בטוקיו. 

הנבחרת, שרשמה אינינג חמישי אדיר ואף הוליכה 5:6 בכניסה לאינינג התשיעי והאחרון, לא הצליחה לעמוד בלחץ, ספגה שני ראנים גורליים ופספסה הזדמנות להבטיח עלייה לשלב הבא בבית הניחומים מול ארצות הברית ולמעשה, להבטיח לכל הפחות משחק על מדליה גם במקרה של הפסד לאמריקאים. 

מהלך המשחק

ישראל לא הצליחה לעלות על לוח התוצאות באינינג הראשון, כאשר הדומיניקנים דווקא כן הצליחו להשיג ניקוד ועלו ליתרון כאשר אמיליו בוניפאסיו הגיע בחזרה לבסיס. גם באינינג השני הישראלים לא הצליחו להשיג ניקוד ולהשוות את התוצאה, אך הפעם הצליחו לעשות עבודה טובה בפן ההגנתי והתוצאה נשמרה עם פיגור 1:0 מינימלי.

טיי קלי (רויטרס)טיי קלי (רויטרס)

גם באינינג השלישי ישראל לא הצליחה להשיג ניקוד, כאשר הדומיניקנים הכפילו את היתרון מראן של ג’ייסון גוזמן שקבע 0:2 דומיניקני. גם באינינג הרביעי הישראלים לא הצליחו לחבוט ובהתאם לכך, גם לא עלו על לוח התוצאות, אך הפעם גם הדומיניקנים לא הצליחו להשיג ניקוד ולהגדיל את היתרון.

באינינג החמישי ניק ריקלס היה קרוב להשיג נקודה לישראל אחרי חבטה טובה של זאק פנפרייס, אך נתפס ממש רגע לפני השלמת הראן. עם זאת, פנפרייס וטיי קלי הגיעו לבסיס והשוו ל-2:2 אחרי חבטה נהדרת של מיץ’ גלייזר, כאשר גם גלייזר עצמו השלים ראן לאחר חבטה טובה של סקוטי בירצ’האם, שגם המשיך לבסיס בדרך ל-2:4 לאחר חבטה נוספת של איאן קינסלר. בפן ההגנתי ישראל עשתה את העבודה ולא אפשרה לדומיניקנים להשיג ניקוד נוסף באינינג החמישי.

מיץ' גלייזר ואיאן קינסלר (רויטרס)מיץ' גלייזר ואיאן קינסלר (רויטרס)

החובטים הישראלים אומנם עשו את שלהם באינינג השישי וחבטו, אך הכדורים שלהם נתפסו וישראל לא הצליחה להשיג ניקוד ולהמשיך במומנטום מהאינינג החמישי. חוליו רודריגס חבט כדור חזק ואפשר לחוסה באוטיסטה להשיג ניקוד ולצמק ל-4:3, כאשר יוהאן מייסס חבט ואפשר לאריק מחיה להשלים ראן ולהשוות ל-4:4. באינינג השביעי ישראל שוב לא הצליחה להשיג ראן, כאשר ג’ייסון גוזמן חבט הום ראן להגשה של זאק ווייס וקבע 4:5 לרפובליקה הדומיניקנית.

ג'וש זייד (רויטרס)ג'וש זייד (רויטרס)

דני ולנסיה רשם הום ראן אדיר באינינג השמיני ואפשר גם לאיאן קינסלר להמשיך כל הדרך לבסיס בדרך ליתרון 5:6 יקר, כאשר הפיצ’ר זאק ווייס ביצע עבודה נהדרת, פסל את אריק מחיה, חוליו רודריגס וחואן פרנסיסקו ושמר על היתרון הישראלי אינינג אחד לפני הסיום. באינינג התשיעי והמכריע ישראל לא הצליחה להשיג ניקוד, כאשר מייסס סיפק הום ראן ואיזן ל-6:6, כאשר יפרי פרס קבע ראן נוסף לאחר חבטה של חוסה באוטיסטה וסגר עניין עם 6:7 דומיניקני.