לא הרבה מכירים את הסיפור הזה. זה היה רגע קשה, אפילו מבהיל, אי שם בתחילת דרכו המקצועית של מתעמל המכשירים הישראלי. ארטיום דולגופיאט בדרך כלל לא אוהב לדבר על עצמו, אבל בראייה לאחור, הוא יודע שהרגע הזה היה משמעותי במיוחד והיה יכול להסתיים אחרת. רגע אחרי שזכה היום (ראשון) במדליית הזהב במשחקים האולימפיים בטוקיו, נזכרים בסיפור שלא סופר על הפציעה שכמעט גמרה לו את הקריירה.

לצד הפריצה המטאורית של ארטיום דולגופיאט בענף התעמלות המכשירים, היה במהלך הקמפיין האולימפי שלו לטוקיו גם אירוע אחד מבהיל שכמעט הוביל לאסון. בתחילת שנת 2017 הוא התחרה בגביע העולם בבאקו כאחד מהצעירים המבטיחים של הענף, אלא שבמהלך תרגיל הקרקע שהציג, דולגופיאט נחת על ראשו ונפגע בצורה קשה. זו הייתה פציעה מדאיגה. הוא הובהל לבית החולים המקומי באזרבייג'ן באמבולנס, והקריירה שלו - זו שרק החלה - הייתה בסכנה.

דולגופיאט ברגע הפציעה בבאקו (מערכת ONE)דולגופיאט ברגע הפציעה בבאקו (מערכת ONE)

למזלו הוא יצא מזה, ושבעה חודשים לאחר מכן דולגופיאט זכה בתואר סגן אלוף העולם, אבל האירוע הזה היה יכול להיגמר אחרת: “אפשר למות מדבר כזה”, הוא נזכר. היום כמובן הוא השלים את המלאכה עם זכייה היסטורית במדליית הזהב בגמר תרגיל הקרקע במשחקים האולימפיים, עם ציון של 14.933. זוהי המדליה הראשונה של ישראל בענף. מדהים.

ארטיום דולגופיאט ואדם בדיר (פרטי)ארטיום דולגופיאט ואדם בדיר (פרטי)
הציל אותו. אדם בדיר בטיפול לצוואר של דולגופיאט (רדאד ג'בארה)הציל אותו. אדם בדיר בטיפול לצוואר של דולגופיאט (רדאד ג'בארה)
בדיר מטפל בעמוד השדרה של דולגופיאט (רדאד ג'בארה)בדיר מטפל בעמוד השדרה של דולגופיאט (רדאד ג'בארה)
ראש הממשלה בנט בשיחה עם דולגופיאט