המתעמל ארטיום דולגופיאט רשם היום (ראשון) הישג יוצא מן הכלל, וזכה במדליית הזהב בגמר תרגיל הקרקע בטוקיו. לפיכך, הוועד האולימפי של ישראל יזכה אותו במענק של 500,000 ש”ח עקב ההישג המדהים שרשם במשחקים האולימפיים, כאשר בנק הפועלים יעניק עוד 180,000 ש”ח למתעמל וממכבי ישראל הוא צפוי לקבל מענק נוסף של כ-60 אלף שקלים.

המתעמל הישראלי השיג את המדליה אחרי שרשם ציון של 14.933 בתרגיל הקרקע, ציון זהה לספרדי שסיים מתחתיו, אבל רמת הקושי בתרגיל של ארטיום הייתה יותר גבוהה. המתעמל הביא המון כבוד לענף ההתעמלות.

ארטיום דולגופיאט (רויטרס)ארטיום דולגופיאט (רויטרס)

כמו כן, דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים התומך בארטיום ב-3 השנים האחרונות אמר: "מדינה שלמה עצרה נשימתה היום עם הזכייה של ארטיום במדליית הזהב. ארטיום הוא דוגמה לכך שכל אחד יכול להצליח – עם חוסן נפשי, צניעות והתמדה רבה, והוא דוגמה ומופת עבור כל צעיר בישראל לחלום בגדול". בנק הפועלים הודיע כאמור על מענק מיוחד לרגל הזכייה, בנוסף לתמיכה של השנים האחרונות של קרן פועלים בקהילה, של 180 אלף ש״ח.

דולגופיאט בן ה-24 זכה בתרגיל הקרקע גם באליפות אירופה האחרונה ובעבר הוכתר פעמיים כסגן אלוף עולם. התחרות בטוקיו הייתה הפעם הראשונה שהוא משתתף במשחקים האולימפיים, והעתיד של המתעמל הנהדר הזה בהחלט נראה ורוד. 

ארטיום דולגופיאט (רויטרס)ארטיום דולגופיאט (רויטרס)
ראש הממשלה בנט בשיחה עם דולגופיאט