ה-י-ס-ט-ו-ר-י-ה. המתעמל הישראלי ארטיום דולגופיאט ריגש מדינה שלמה וזכה היום (ראשון) במדליית הזהב האולימפית בתרגיל הקרקע והפך לישראלי הראשון במדינה שזוכה במדליה בענף זה והשני בסך הכול שזוכה במדליית זהב במשחקים האולימפיים, אחרי גל פרידמן ב-2004.

דולגופיאט בן ה-24, שמצטיין בתרגיל הקרקע וזכה בו באליפות אירופה האחרונה, ואף הוכתר בעבר גם פעמיים לסגן אלוף העולם ופעמיים נוספות לסגן אלוף אירופה, רשם הישג יוצא דופן במשחקים האולימפיים הראשונים שלו, והביא מדליה שלישית לישראל בטוקיו.

ארטיום דולגופיאט (רויטרס)ארטיום דולגופיאט (רויטרס)

המתעמל הישראלי בן ה-24 ביצע תרגיל מרשים בגמר הקרקע וקיבל מהשופטים ציון 14.933, שאמנם היה נמוך מעט ממה שרשם במוקדמות (15.200), אך הספיק לו למדליית זהב באחד הענפים היוקרתיים ביותר במשחקים האולימפיים, לצד השחייה והאתלטיקה. יחד עם ארטיום עמדו על הפודיום ריי ספאטה הספרדי, שזכה במדליית הכסף, ושיאו ז'יוו טנג הסיני שזכה בארד.

ניקיטה נגורני הרוסי, שסיים שני במוקדמות, התמודד ראשון בגמר וביצע תרגיל לא טוב אשר הוביל לציון נמוך – 13.066. ריי ספאטה הספרדי עלה שני וביצע תרגיל נהדר שזיכה אותו בציון גבוה – 14.933. מיד אחריו עלה יול מולדאוור האמריקאי, שקיבל מהשופטים 13.533.  דולגופיאט ביצע תרגיל ברמת קושי גבוהה וקיבל 14.933, בדיוק כמו ספאטה, אך הישראלי עלה למקום הראשון הודות לציון הביצוע.

ארטיום דולגופיאט (רויטרס)ארטיום דולגופיאט (רויטרס)

לאחר ארטיום עלה קים האנסול הקוריאני, שביצע תרגיל לא טוב וקיבל ציון נמוך – 13.066, בדיוק כמו של נגורני. אחריו עלה ריו סונגיום הקוראני אשר קיבל מהשופטים ציון נמוך מזה של ארטיום (14.233) והבטיח מדליה אולימפית ישראלית נוספת בטוקיו. שיאו ז'יוו טנג הסיני היה המתעמל השביעי שהתחרה בגמר, אך גם הוא לא הצליח לגבור על ציונו של דולגופיאט וקיבל 14.766 – הציו השלישי בטיבו. מילאד קארימי היה המתעמל האחרון בגמר, וגם הוא לא הצליח לבצע תרגיל טוב מזה של ארטיום וקיבל 14.113. ארטיום דולגופיאט זכה במדליית הזהב!

ארטיום דולגופיאט (רויטרס)ארטיום דולגופיאט (רויטרס)
ראש הממשלה בנט בשיחה עם דולגופיאט