אחרי שתחרויות האתלטיקה ערכו בכורה במשחקים האולימפיים עם מדליות ראשונות בריצה המותחת ל-10,000 מטרים, היום (שבת) מחכה לנו חגיגה של ספורט בכל החזיתות, וזאת כמובן מלבד הנציגים הישראליים שייקחו חלק בתחרויות השונות. 100 מטר שחייה בסגנון פרפר, 200 מטר ריצה לנשים, נבחרת ארה”ב בכדורסל ועוד.

היום ייפתח עם המשחים המעניינים בבריכה, ומעל כולם – גמר 100 מטר פרפר (04:30 שעון ישראל) עם קיילב דרסל, שבניגוד לחלק מחבריו כן מביא את המצופה ממנו בינתיים. קרישטוף מילאק ההונגרי ינסה לאיים על הכוכב האמריקאי, שהוא הפייבוריט המובהק לזכייה בזהב. בנוסף ייערכו גם הגמרים ב-200 מטר גב לנשים וה-800 חופשי לנשים עם קייטי לדקי, שאמורה להשאיר לכולם אבק, כולל לאריאן טיטמוס, האוסטרלית שחגגה ע”ח כבר פעמיים.

קייטי לדקי חוגגת (רויטרס)קייטי לדקי חוגגת (רויטרס)

באתלטיקה מחכה גמר 4X400 מעורבים (15:35 שעון ישראל) וזאת אחרי הדרמה הגדולה במוקדמות, שם ארצות הברית סיימה ראשונה בהפרש במקצה הראשון, אך נפסלה ולא תהיה בגמר. עוד קודם, ב-14:15 מחכה גמר זריקת הדיסקוס לגברים עם דניאל סטאל, השבדי מדליסט הכסף מריו, שמגיע כפייבוריט מובהק לזהב.

לקינוח גמר ריצת ה-100 מטרים לנשים, הקרב שיתחיל ב-15:50 וייגמר תוך שניות ספורות יהיה כמובן עם האגדה הג’מייקנית, שלי-אן פרייזר-פרייס, זוכת הזהב והארד במשחקים האולימפיים בריו, שמחפשת מדליה אולימפית מספר 7 (בהנחה שתעבור בהצלחה את חצי הגמר), אך כמובן את התואר היוקרתי – האישה המהירה בעולם.

ננו גינזבורג (רויטרס)ננו גינזבורג (רויטרס)

גם טורניר הכדורסל יעלה הילוך עם הסיבוב ה-3 בשלב המוקדם, ונבחרת צ’כיה של ננו גינזבורג, שמחזיקה במאזן של ניצחון והפסד, פוגשת ב-15:00 את סוללת הכוכבים מארצות הברית, שפשוט חייבת ניצחון אחרי ההפסד לצרפת במשחק הפתיחה, כשלאחר מכן התפוצצה עם ניצחון מוחץ על איראן החלשה.

בטורניר המקביל בכדורגל ייערכו ארבעה מפגשים – צרפת מול חוף השנהב, המארחת מול ניו זילנד, ברזיל מול מצרים ודרום קוריאה מול מקסיקו. המשחק הראשון יתחיל ב-11:00 בבוקר שעון ישראל. נמשיך לטניס שם נובאק ג’וקוביץ’, באופן הכי לא צפוי וללא אפשרות כבר לגולדן-סלאם, יתמודד ב-09:00 על מדליית הארד מול פבלו קארנו-בוסטה, כשבהמשך ייערך גם גמר הנשים בין בלינדה בנצ’יץ’ למרקטה וונדרוסובה. נולה אגב גם יתמודד על הארד בטורניר הזוגות המעורבים.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)