אמנם נבחרת הג’ודו מאכזבת ולא מספקת תוצאות, אבל המשחקים האולימפיים נמשכים וכעת הפוקוס יעבור גם לעבר תחרויות האתלטיקה. מבין הספורטאים הישראלים, החל מהלילה (שישי) יתחרו, בין היתר, המדליסט האולימפי בג'ודו אורי ששון, האצנית דיאנה וייסמן וקופצת המשולשת חנה קנייזבה-מיננקו.

ב-4:30 בבריכת השחייה אביב ברזלי תתחרה ב-200 מטר גב בחצי הגמר לאחר שעלתה עם הזמן ה-15 בטיבו מהמוקדמות. לאחר מכן, ב-13:15, מירון חירותי יתחרה במוקדמות 50 מטר חופשי בבריכת השחייה, כזכור מדובר באלוף ושיאן ישראל במשחה זה. כמו כן, ב-13:35 אנדי מורז תתחרה במשחה המקביל לנשים.

אביב ברזלי (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)אביב ברזלי (סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)

החל מהשעה 5:00 לפנות בוקר, תחרויות הג'ודו האישיות יגיעו לסיומן עם המשקלים הגבוהים. אורי ששון, שזכה במדליית הארד האולימפית באולימפיאדת ריו 2016, חוזר לטורניר האולימפי בג'ודו ביפן וינסה לשחזר את ההישג במשקל הפתוח של מעל 100 ק"ג. ייתכן מאוד כי ששון יפגוש שוב את טדי רינר הצרפתי כבר בקרב הראשון שלו, כאשר האלוף האולימפי שניצח את הישראלי במשחקים האולימפיים האחרונים מגיע אחרי פציעה.

אורי ששון (חגי מיכאלי)אורי ששון (חגי מיכאלי)

במקביל, רז הרשקו תתחרה במשקל הפתוח לנשים של מעל 78 ק"ג, שם היא צפויה לפגוש את היריבה תהאני אלקת'אני, מי שעמדה בראש המשלחת של ערב הסעודית בטקס הפתיחה של אולימפיאדת טוקיו. קיים חשש כי היא לא תעלה להופיע נגד הישראלית ותחרים את הקרב, אך לעת עתה היא רשומה ומסרבת לוותר על הזכות לייצג את מדינתה באולם הניפון בודוקאן.

רז הרשקו (צילום: עודד קרני)רז הרשקו (צילום: עודד קרני)

ב-3:00 לפנות בוקר, תחרויות האתלטיקה נכנסות ללוח המשחקים של המשלחת הישראלית, עם פתיחת שלב המוקדמות בריצה ל-100 מטר לנשים, בו תשתתף גם דיאנה וייסמן הישראלית שמחזיקה בשיא של 11.25 שניות אותו היא תנסה לשפר. 

דיאנה וייסמן (משה חרמון)דיאנה וייסמן (משה חרמון)

מאוחר יותר, ב-13:05 באצטדיון האולימפי, תעלה קופצת המשולשת חנה קנייזבה מיננקו, שבאולימפיאדת לונדון 2012 סיימה במקום הרביעי במדי אוקראינה ובאולימפיאדת ריו 2016 סיימה במקום החמישי במדי ישראל. היא תנסה להעפיל לשלב הבא מהמוקדמות. כמו כן, סלאמוויט באיולין-טפרי תרוץ למרחק של 5,000 מטר באותה שעה.

חנה קנייזבה-מיננקו (אינסטגרם)חנה קנייזבה-מיננקו (אינסטגרם)

ב-6:00 נויה ברעם ושחר טיבי יקיימו את השיוטים החמישי והשישי בשייט בדגם ה-470. שי קקון תתחרה בשיוטים התשיעי והעשירי בלייזר רדיאל.

נויה ברעם ושחר טיבי (רויטרס)נויה ברעם ושחר טיבי (רויטרס)

ב-13:00 נבחרת ישראל בבייסבול תרשום משחק נוסף נגד אחת מהנבחרות הטובות ביותר בעולם, נבחרת ארצות הברית, זאת לאחר שבמשחק הראשון נגד דרום קוריאה הישראלים סיימו בהפסד של 6:5.

יעקב טומרקין שואף להיות גם בפאריס