הטורנירים בענפי הכדור במשחקים האולימפיים בטוקיו המשיכו גם הבוקר (שלישי) כשבמוקד עמד המפגש בין סין לארצות הברית – שתי נבחרות הנשים הטובות ביותר בטורניר הכדורעף. בנוסף, חולקו מדליות בטורניר הסופטבול ובראגבי שביעיות נקבעו רבעי הגמר. 

כדורעף נשים

בית 2
ארה”ב שמרה על מאזן מושלם וגם על המקום הראשון בבית עם 0:3 על סין, אחרי 27:29, 22:25 ו-21:25. האמריקאיות זכו במדליות בשלוש האולימפיאדות האחרונות (פעמיים כסף ופעם בארד), אך הן מעולם לא זכו במדליית זהב אולימפית ומקוות לעשות זאת לראשונה. מנגד, עבור הסיניות שנחשבו לפייבוריטיות לזהב מדובר במכה לא פשוטה.

הנבחרת הרוסית גברה 0:3 (19:25, 15:25 ו-13:25) על ארגנטינה והשיגה ניצחון ראשון בטורניר, בעוד שהבנות מדרום אמריקה ירדו למאזן 2:0. בנוסף, איטליה גברה 22:25, 25:23, 20:25 ו-15:25 על טורקיה בדרך ל-1:3. 

בית 1
הסרביות הביסו את היפניות 0:3 קליל עם 23:25, 16:25 ו-24:26. הבלקניות נותרו במאזן מושלם בראש הבית אחרי שני מחזורים, היריבה המקומית עם הפסד וניצחון. ברזיל גברה 2:3 על הרפובליקה הדומיניקנית אחרי שהפסידה 25:22 במערכה הראשונה אך התאוששה עם 17:25, 13:25, 25:23 ו-12:15, בדרך לתוצאה סופית של 92:110.

כדוריד

בית 1
היפניות ניצחו 26:29 את מונטנגרו, כאשר באותו הבית הולנד ניצחה 36:43 את דרום קוריאה. בנוסף, נורבגיה ניצחה 21:30 את אנגולה.

בית 2
ברזיל רשמה 27:33 על הונגריה, כשבאותו הבית שבדיה ניצחה 24:36 את רוסיה בצורה מרשימה. בנוסף, ספרד גברה 25:28 על צרפת.

סופטבול

מדליית הארד חולקה והגיעה לקנדה, אחרי שהנבחרת מצפון אמריקה גברה 2:3 על מקסיקו. יפן ניצחה 0:2 את ארה”ב בגמר של הטורניר וזכתה במדליית הזהב.

שחקניות נבחרת קנדה חוגגות (רויטרס)שחקניות נבחרת קנדה חוגגות (רויטרס)

ראגבי שביעיות

בית 1
שלב הבתים הגיע לסיומו כשניו זילנד שניצחה 12:14 את אוסטרליה העפילה מהמקום הראשון בבית עם 9 נקודות. המפסידה הצליחה להעפיל כאחת משתי הנבחרות החזקות מהמקום השלישי. מי שסיימה כסגניתה היא ארגנטינה, שהביסה 0:56 את דרום קוריאה. 

בית 2
פיג’י תפסה את המקום הראשון בזכות הניצחון שלה 7:33 על בריטניה, שעלתה יחד איתה מהמקום השני, בזכות ההפסד של יפן לקנדה (36:12). החבורה באדום לבן הצטרפה לשתי מוליכות הבית ברבע הגמר מהמקום השלישי. 

בית 3
דרום אפריקה שמרה על מאזן מושלם אחרי 12:17 על ארצות הברית בקרב על פסגת הבית. האמריקאים שמרו על המקום השני והפעילו גם הן לשמונה האחרונות על חשבונן של אירלנד וקניה, שסיימו את דרכם במשחק המקביל בו הבריטים ניצחו 7:12. 

רבע הגמר: ניו זילנד גברה 10:21 על קנדה, בריטניה ניצחה 21:26 את ארצות הברית, ארגנטינה עלתה לחצי הגמר אחרי 14:19 על דרום אפריקה והעולה הרביעית לחצי הגמר היא פיג’י, שהביסה 0:19 את אוסטרליה.

כדורעף חופים

טורניר הגברים
בית 4

הצמד מארה”ב, פיליפ דלהאוזר וניקולאס לוצ’נה גברו 1:2 על הברזילאים אליסון סרוטי ואלברו מוריאס אחרי 22:24, 21:19 ו-13:15. בנוסף, אלכסנדר בראוור ורוברט מיאוסן ההולנדים ניצחו 0:2 את ניקולס קאפוגרוסו וג’וליאן אמאדו אסאד הארגנטינאים בתוצאה 14:21 ו-14:21.

בית 6
פאולו ניקולאי ודניאלה לופו מאיטליה, רשמו 0:2 על הצמד המקומי יאסוקה אישיג’ימה וקאטסוהירו שיראטורי עם 19:21 ו-16:21. עוד בבית 4, הצמד הגרמני יוליון טולה וקלמנס וויקלר גברו 0:2 על פיוטר קנטור וברטוש לוסיאק (20:22 ו-16:21).

בית 5
הצמד הברזילאי הנוסף בטורניר, שמורכב מאבנדרו אוליביירה וברונו שמידט, הצליח להשיג ניצחון, די קליל יש לומר, עם 0:2 שכלל 14:21 ו-16:21.

טורניר הנשים
בית 2

אפריל רוס ואליקס קלינמן מארה”ב גברו 0:2 על צמד הספרדיות, ליליאנה פרננדס ואלסה בקווריסו עם 0:2 שכלל 13:21 ו-16:21. אגאת’ה בדנארצ’וק ואדוארדה סנטוס לישבואה הברזילאיות נכנעו 2:0 לפאן וונג ושיניי שיה הסיניות, שניצחו 18:21 ו-14:21.

כדורסל 3X3

שלב הבתים נמשך ובמשחקים המוקדמים בטוניר הגברים בלגיה גברה 14:16 על פולין בתום משחק צמוד ויפן גברה 16:21 על סין. בטורניר הנשים, ארצות הברית הופתעה על ידי יפן עם 20:18 וסין הביסה 9:21 את מונגוליה. לאחר מכן, היפניות לא הצליחו למנף את הניצחון על ארה”ב ונכנעו 16:14 לצרפת. לטביה ניצחה 18:22 את הולנד ועלתה למקום השלישי אחרי 7 משחקים, כאשר במאזנה 4 ניצחונות ו-3 הפסדים, בדיוק כמו ההולנדיות.

הוקי קרח

בית 1
אוסטרליה הביסה 2:5 את ארגנטינה, יפן וניו זילנד נפרדו ב-2:2 צמוד והודו גברה 0:3 על ספרד.

בית 2
גרמניה רשמה 1:5 משכנע על אנגליה, בלגיה ניצחה 4:9 את דרום אפריקה.

טניס שולחן

גברים - שמינית הגמר
הוגו קלדראנו הברזילאי ניצח 3:4 את יאנג ווז'ין הקוראני אחרי 7 משחקונים (7:11, 11:9, 11:6, 9:11, 5:11 ו-6:11), בדרך לרבע הגמר. עומאר אסאר ממצרים ניצח 3:4 את יואן צ'ין צ'ואנג מטייוואן אחרי 8:11, 11:6, 8:11, 11:7, 9:11, 11:5 ו-7:11. דימיטרי אובטצ'רוב שמייצג את גרמניה ניצח 1:4 את קוקי ניווה מיפן אחרי 4:11, 11:7, 0:11, 9:11.

טורניר הנשים
יינג ג'אן הגרמניה ניצחה 1:4 את טייווני פנג מסינגפור אחרי 11:13, 7:11, 9:11, 11:8. ינגשה סון הסינית הביסה 0:4 את צ'ן טפה מטייוואן אחרי 6:11, 12:14, 3:11 ו-10:12.