ננו גינזבורג, מאמן צ'כיה בכדורסל, יוביל את הנבחרת להשתתפות ראשונה והיסטורית במשחקים האולימפיים בטוקיו, לאחר שהצליחו להעפיל מהמוקדמות. בטורניר המאמן הישראלי יפגוש את איראן (בין שבת לראשון ב-04:00), ארה"ב וצרפת בבית קשה. בראיון שהעניק ל-ONE לפני פתיחת המשחקים, הוא סיפר על ההתרגשות בצ'כיה, המפגש הפיקנטי מול איראן ואפילו על חברו הטוב, אורן עמיאל שמונה לאמן שהפועל ירושלים.

ננו, מה מדד ההתרגשות לקראת פתיחת המשחקים האולימפיים? 
"זה מעמד מרגש, אבל בגלל הקורונה אנחנו לא יכולים להגיע לטקס הפתיחה, רק השחקנים מורשים להשתתף, אז הם חסכו ממני את זה".

איך זה מרגיש לייצוג מדינה אחרת בתור ישראלי?
"זה כבוד גדול, כשנכנסתי לכפר האולימפי הדבר הראשון שעלה לי לראש זה מינכן 72', הבניינים מזכירים, ואני לא חושב שדברים כאלו עולים לראש להרבה ספורטאים חוץ מהישראלים”.

ננו גינזבורג חוגג (FIBA)ננו גינזבורג חוגג (FIBA)

איך מתייחסים בצ’כיה לנבחרת?
"מדברים על זה בכל מקום, זה טירוף גדול. כמו שהצלחנו באליפות העולם, אז בטח במשחקים האולימפיים שזה נחשב יוקרתי יותר, אנחנו נבחרת הקבוצתית היחידה במדינה, אז ברור שיש באז גדול סביב האירוע".

האם יש סיכויים לעלות לשלב הבא? 
"אנחנו מגיעים בסיטואציה לא פשוטה, היו לנו קצת בעיות של קורונה ולא כל כך התאמנו מאז שהצלחנו להעפיל. מקווה שבזמן אמת השחקנים יגיעו כמו שצריך. הגענו לטוקיו רק 9 שחקנים והיום מצטרפים עוד. הקורונה שיבשה לנו את ההכנות".

איך זה להיות בשגרת הקורונה בטוקיו?
 "אני לא חושב שאפשר לשמור כמו שהם רוצים, בכל זאת יש המון ספורטאים ובחדר האוכל יש אלפים, עדיין אנשים נדבקים, כשיש כל כך הרבה אנשים אי אפשר למנוע את זה, למרות שאני מחוסן וזה גם כבר לא נותן יותר מדי הגנה. במשלחת הצ'כית יש כבר חמישה נדבקים”.

האצטדיון האולימפי בטוקיו (רויטרס)האצטדיון האולימפי בטוקיו (רויטרס)

איך התחושות לקראת משחק הפתיחה מול איראן? 
"משחק מיוחד, לא הרבה מאמנים ישראלים זוכים לשחק נגד איראן. אבל אנחנו ספורטאים ובסופו של דבר הפוליטיקה לא מעניינת אותנו, אנחנו רק רוצים לנצח. אני חושב שמבחינתם זה עשה להם יותר קל כשאני תחת דגל צ'כיה, וגם אין לחיצות ידיים, אז מהקורונה הם דווקא הרוויחו".

מה דעתך על המינוי של חברך אורן עמיאל למאמן הפועל ירושלים? 
"הפועל ירושלים מכירים טוב מאוד את אורן, ואת הדרך שהוא עשה, ככה שהם לא צריכים את ההמלצות שלי. אורן היה פעמיים במקומות שהם אפילו לא היו - כמו הפיינל 8 של הצ'מפיונס ליג. אורן עשה עבודה נהדרת גם בשנים שהוא היה עוזר מאמן שלי וגם בשנים שהוא אימן את נימברוק, קבוצה שהיא לא בתקציב גבוה. אני חושב שהפועל ירושלים עשו עסקה טובה, אבל בסופו של דבר הכל תלוי בבחירת השחקנים ובאורך רוח שההנהלה תיתן לו גם אם לא יצליח בהתחלה, אבל אני בטוח שהוא יוכל להחזיר אותם לשנים הטובות שלהם”.

ננו גינזבורג (רויטרס)ננו גינזבורג (רויטרס)

האם אתה חושב שיעריכו אותך יותר בארץ אחרי המשחקים בטוקיו?
”זה ממש לא מעסיק אותי, יש לי מספיק הערכה בחו”ל וגם בארץ מבחינתי”. 

מסיבת הפרידה של רונאלדיניו (אור גפן)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה