כאשר המשחקים האולימפיים בטוקיו מתקרבים בצעדי ענק, ספורטאי המשלחת הישראלית ממשיכים לצאת לטוקיו כאשר היום (שני) הגיע תורן של חנה קנייזבה-מיננקו ודיאנה וייסמן להגיע לנתב״ג לקראת ההמראה ליפן.

קנייזבה מיננקו, קופצת המשולשת בת ה-31, שסיימה במקום ה-4 במשחקים האולימפיים בלונדון ב-2012 ובמקום ה-5 בריו דה ז׳ניירו ב-2016, אמרה לקראת ההמראה: ״אני מאוד מתרגשת לטוס לטוקיו ולהשתתף באולימפיאדה השלישית שלי בקריירה ומאוד מתרגשת להניף את דגל ישראל בטקס הפתיחה ביחד עם יעקב טומרקין, זו גאווה גדולה וזה מאוד כיף״.

יעקב טומרקין וחנה קנייזבה מיננקו (רדאד ג'בארה וחגי מיכאלי)יעקב טומרקין וחנה קנייזבה מיננקו (רדאד ג'בארה וחגי מיכאלי)

האצנית דיאנה וייסמן, שתחגוג בסוף השבוע את יום הולדתה ה-23 ותערוך בכורה במשחקים האולימפיים, סיפרה על ההתמודדות עם הלחץ: ״מנסים קודם כל להירגע כמה שיותר, ליהנות מהרגע לדעתי זה הכי חשוב, לחשוב שהגיע הרגע שאת הולכת לייצג את המדינה וזה מה שהכי מרגיע״.

וייסמן: "מכוונת הכי רחוק שאפשר"

המטרות שלה לקראת טוקיו: ״אני מכוונת קודם כל הכי רחוק שאפשר כמו תמיד, אחרי 50 שנה להיות הנציגה הראשונה בספרינט זה משהו שכבר עשיתי היסטוריה וכמובן שאני רוצה לעשות היסטוריה נוספת ונראה מה יהיה״.

השלכות הקורונה והעובדה שהמשחקים יתקיימו ללא קהל: ״זו הרגשה מאוד קשה, אבל אנחנו כבר שנה וחצי בקורונה אז די כבר התרגלנו להתחרות ללא קהל. כמובן שזה המשחקים האולימפיים אז זה יהיה קשה ללא קהל, אבל אני ארגיש בלב שלי את העידוד של הקהל הישראלי. יש הנחיות מאוד קשות, אסור לנו לזוז יותר מדי, זה לא יהיה משחקים אולימפיים רגילים ונקווה באמת שהכול יעבור כמו שצריך״.

דיאנה וייסמן (שחר גרוס)דיאנה וייסמן (שחר גרוס)