היום השני והאחרון של תחרות הגראנד פרי בהתעמלות אמנותית בתל אביב יצא לדרך אחר הצהריים ואחרי הזכייה שלה אתמול במדליית הזהב בקרב-רב, לינוי אשרם השלימה טורניר אישי מושלם מבחינתה כשקטפה את מדליות הזהב גם במכשירים הבודדים – תרגילי החישוק, הכדור, האלות והסרט וסגרה טורניר עם 5 מדליות זהב, רגע לפני שהיא ממריאה לטוקיו כדי להשתתף באולימפיאדה.

בתרגיל החישוק, שהיה הראשון מבין הגמרים הבודדים, הישראלית אמנם לא הצליחה לשחזר את ה-28.30 שקיבלה אתמול במכשיר הזה במסגרת הקרב-רב, אבל היא קיבלה 28.0 נקודות, שהספיקו לה למקום הראשון, כשהיא מקדימה בקושי את אנסטסיה סאלוס הבלארוסית, שסיימה שנייה עם 27.90.

לינוי אשרם (רדאד ג'בארה)לינוי אשרם (רדאד ג'בארה)

במקום השלישי ובמדליית הארד זכתה בלארוסית נוספת, אלינה הרנסקו, שסיימה במקום השני בגמר הקרב-רב, עם 27.40. ניקול זליקמן הציגה תרגיל נהדר אבל קיבלה רק 26.30 ולא נכנסה לתמונת המדליות.

לינוי אשרם (רדאד ג'בארה)לינוי אשרם (רדאד ג'בארה)
לינוי אשרם עם מדליית הזהב לצד שתי הבלארוסיות (רדאד ג'בארה)לינוי אשרם עם מדליית הזהב לצד שתי הבלארוסיות (רדאד ג'בארה)

לאחר מכן נערך הגמר בתרגיל הכדור וכאן אשרם הציגה תרגיל כמעט מושלם וקיבלה ציון בהתאם – 29.40, שהספיק לה בלי בעיה למקום הראשון. הבלארוסיות שוב זכו בכסף ובארד, הפעם הרנסקו סיימה שנייה עם 28.70 וסאלוס הסתפקה בארד עם 27.05. ניקול זליקמן קיבלה 26.35 ששוב לא הספיקו לה להיכנס לפודיום.

לינוי אשרם עם הכדור (רדאד ג'בארה)לינוי אשרם עם הכדור (רדאד ג'בארה)
ניקול זליקמן עם הכדור (רדאד ג'בארה)ניקול זליקמן עם הכדור (רדאד ג'בארה)

לאחר מכן החל גמר התרגיל הקבוצתי בחמישה כדורים ונבחרת ישראל קיבלה 49.25, שהעלה אותה למקום הראשון והעניק לה את מדליית הזהב, לאחר שזכתה במדליית הזהב גם אתמול בקרב-רב. יש לציין שהנבחרות החזקות באירופה, שמתחרות עם ישראל על מדליה בטוקיו, וביניהן רוסיה ובולגריה, לא הגיעו לגראנד פרי בת”א כך שהתחרות הגדולה ביותר של הישראליות באה מכיוון האוקראיניות, שסיימו עם מדליית הכסף. במדליית הארד בתרגיל הקבוצתי זכתה נבחרת אזרבייג’ן.

נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית (רדאד ג'בארה)נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית (רדאד ג'בארה)
בנות הנבחרת עם מדליות הזהב (רדאד ג'בארה)בנות הנבחרת עם מדליות הזהב (רדאד ג'בארה)

אחרי הפסקה לטקסי המדליות החל תרגיל האלות, שגם בו הציגה לינוי אשרם תרגיל מצוין וקיבלה 28.70, שהעניק לה את המקום הראשון ומדליות הזהב גם בתרגיל זה. אשרם הקדימה את אלינה הרנסקו שסיימה עם מדליית הכסף עם 28.30 ואת אנסטסיה סאלוס שסיימה שלישית עם 27.70. ניקול זליקמן סיימה במקום החמישי ושוב נותרה ללא מדליה.

לינוי אשרם בתרגיל האלות (רדאד ג'בארה)לינוי אשרם בתרגיל האלות (רדאד ג'בארה)

התרגיל האישי האחרון היה תרגיל הסרט, ובו אשרם הייתה המתעמלת האחרונה לעלות על המזרן. הפעם התרגיל שלה היה מושלם ממש כמעט עד לרגע האחרון, אלא שאז היא הפילה את הסרט וגם סיימה את התרגיל רגע לפני סוף הקטע, מה שעלה לה בהפחתה משמעותית בנקודות, אך בגלל שגם יריבותיה עשו טעויות בתרגילים שלהן זה הספיק לה למדליית זהב רביעית היום וחמישית בגראנד פרי עם 24.10. הבלארוסיות שוב סיימו עם הכסף והארד, כשהרנסקו שנייה עם 22.90 וסאלוס שלישית עם 22.60. בכך סגרה אשרם טורניר אישי פשוט מושלם. זליקמן הסתפקה ב-20.80 וסיימה שביעית בתרגיל זה.

לינוי אשרם עם הסרט (רדאד ג'בארה)לינוי אשרם עם הסרט (רדאד ג'בארה)

יום התחרויות הסתיים עם הגמר הקבוצתי בתרגיל המשולב, תרגיל החישוקים והאלות, וגם בו נבחרת ישראל סיימה עם מדליית הזהב, עם ציון של 46.30. בכך השלימה הנבחרת זכייה בשלוש מדליות זהב, אחרי הזכייה בקרב-רב אתמול. בסך הכל, זכתה ישראל בכל מדליות הזהב בגראנד-פרי – חמש מחמש של אשרם ביחידות ועוד שלוש משלוש של הנבחרת.

נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית בתרגיל החישוקים והאלות (רדאד ג'בארה)נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית בתרגיל החישוקים והאלות (רדאד ג'בארה)

מוקדם יותר, סוניה לייפמן הישראלית זכתה במדליית ארד בקרב-רב בטורניר הבינלאומי לדרגות סניור. המתעמלת הצעירה (בת 16) זכתה במדליית הארד עם 87.75 בקרב רב, בעוד בזהב זכתה אוויטה גריסקנס האמריקאית עם 96.55 ובכסף אנה קמנשצ’יקובה הבלארוסית עם 91.25 נקודות.

אירה ויגדורצ'יק (רדאד ג'בארה)אירה ויגדורצ'יק (רדאד ג'בארה)