למרות שבשנים האחרונות התרגלנו לכך שטורניר הגראנד סלאם בסבב הנשים מייצרים הפתעות גדולות, למה שקרה הלילה (בין חמישי לשישי) בחצאי הגמר של אליפות ארצות הברית הפתוחה, אף אחד לא היה מוכן. בתום שני המשחקים נקבע כי ליילה פרננדס הקנדית בת ה-19, שמדורגת במקום ה-73 בעולם, תפגוש בקרב על התואר את אמה רדוקאנו הבריטת בת ה-18, מהמקום ה-150. מיותר לציין כי יהיה זה גמר המייג’ור הראשון של השתיים, כשאחת גם תניף את הגביע הראשון עוד לפני גיל 20.

פרננדס, היממה בדרך לגמר את המדורגת שנייה בעולם, ארינה סבלנקה מבאלרוס, עם ניצחון קשה בשלוש מערכות. הקנדית ניצחה את המערכה הפותחת בשובר שוויון עם 6:7(3), אך שבירה אחת עזרה לסבלנקה לגרור את הקרב למערכה מכרעת. במאני טיים, הטניסאית בת ה-19 הוכיחה המון אופי ולמרות שנשברה רגע אחרי שהשיגה שבירה בעצמה, היא ידעה להתאושש וכשהבלארוסית הגישה במצב של 5:4, כדי להישאר במשחק, פרננדס השיגה את השבירה השנייה שנתנה לה מקום בגמר. עד להישג הנוכחי אגב, הסיבוב הכי גבוה אליו הגיעה הקנדית בטורניר מייג’ור היה ה-3 ברולאן גארוס ב-2020.

עבור רדוקאנו הדברים הלכו הרבה יותר בקלות. הבריטית הפגינה עליונות מול מריה סקארי (18) מהרגע הראשון ועלתה ליתרון במערכות עם 1:6 בתוך 37 דקות בלבד. המערכה השנייה הייתה מעט קשה יותר עבור המדורגת 150, אבל היא ידעה לשמור על ההגשות שלה בדרך ל-4:6, שסידר לה את הישג השיא בקריירה, שעד הלילה היה הסיבוב ה-4 בווימבלדון 2021.