זה לא היה פשוט בכלל ולקח לו למעלה מ-3 שעות וחצי, אבל נובאק ג’וקוביץ’ הצליח לנטרל הבוקר (שבת) מוקש לא פשוט בכלל בדרך לכתיבת פרק נוסף בהיסטוריה של הטניס העולמי הגברי. הסרבי, שפגש את אלכסנדר זברב (האלוף האולימפי שהדיח את נובאק בחצי הגמר בטוקיו למי ששכח) בחצי גמר אליפות ארצות הברית הפתוחה, גבר עליו ב-5 מערכות מרתקות עם 6:4, 2:6, 4:6, 6:4 ו-2:6 וקבע דייט עם דניל מדבדב בקרב על התואר ביום ראשון, בסיומו הוא יוכל להפוך רשמית לטניסאי הגדול בכל הזמנים, לפחות עבור מי שבוחן זאת לפי מספר זכיות בטורנירי גראנד סלאם. 

ג’וקוביץ’, שמחפש זכיית מייג’ור 21 בקריירה, ישאיר מאחור את רוג’ר פדרר ורפאל נדאל אם ינצח את המדורג 2 בעולם, ועל הדרך, גם יהפוך לטניסאי הראשון מזה 52 שנים שקוטף את כל ארבעת תארי הגראנד סלאם באותה עונה. אבל באמת שעוד חזון למועד, ועד אז, זה מה שעבר על הסרבי הלילה בדרך להופעה תשיעית בגמר בניו יורק.

נובאק ג'וקוביץ' בטירוף (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' בטירוף (רויטרס)

ההתחלה הייתה פחות מבטיחה כשהגרמני הצליח לשבור את נולה במשחקון ההגשה התשיעי של המערכה הראשונה, עלה ל-4:5 ומיד לאחר מכן סגר אותה עם 4:6 ועלה ל-0:1 במאזן המערכות. אבל הסרבי, שמכיר טוב בזמן האחרון את הסיטואציה של להיכנס לפיגור בתום המערכה הראשונה, הגיב מיד ועם שתי שבירות ושלט לחלוטין במערכה השנייה בדרך ל-2:6 קליל.

נוסאק ג'וקוביץ' חוגג (רויטרס)נוסאק ג'וקוביץ' חוגג (רויטרס)

המומנטום של המדורג 1 בעולם נמשך גם במערכה השלישית, אז הוא חיכה לשבור את זברב כשהגרמני הגיש כדי להישאר במערכה, כדי להשלים מהפך עם 4:6. בנקודה הזו היה נראה שנובאק ישייט ל-1:3 במערכה הרביעית, אך אז הגיע תורו של זברב להפגין אופי עם שבירה במשחקון ההגשה השני של הסרבי, שהספיקה לו ל-4:6 וכפיית מערכה חמישית ומכרעת.

דווקא אז, אחרי שכבר הצליח לגרור את נולה למערכה חמישית, הגרמני פשוט קרס ויריבו, שיודע לפרוח ברגעים האלו, הריח דם, ניצל את הטעויות הכפולות שלו (8:2 לחובת זברב בכל המשחק) כדי לעלות ל-0:5 ולמעשה לגמור את הסיפור. המדורג רביעי עוד הפגין סימן חיים אחרון כששבר וניצח שני משחקונים רצופים כדי לצמק ל-5:2, אך פה זה נגמר ונולה סגר את הסיפור אחרי 3:33 שעות. 

אלכסנדר זברב מתוסכל (רויטרס)אלכסנדר זברב מתוסכל (רויטרס)