אליפות ארצות הברית הפתוחה תופסת תאוצה לקראת השבוע השני בניו יורק והיום (שישי) החלו להיקבע העולים לשלב שמינית הגמר. דניל מדבדב, המדורג שני וגם הפייבוריט לזכייה אחרי נובאק ג’וקוביץ’ (ולא בגלל מיקומו) הרשים שוב על המשטח הקשה ונמצא בכושר מצוין. הרוסי העוצמתי השיג 0:6, 4:6 ו-3:6 קליל על פבלו אנדוחר-אלבה הספרדי. לא פחות מ-34 ווינרים ירה המנצח, שיקווה הפעם לעשות את קפיצת המדרגה לעבר מייג’ור ראשון בקריירה.

עוד קודם, ראשון לעלות היה פיטר גויובצ’יק, הטניסאי הגרמני מהמקום ה-141 בעולם, שלא הגיע כפייבוריט למפגש מול הנרי לאקסונן השווייצרי (130), אך עלה עם 6:3, 3:6, 1:6 ו-4:6 בתום שעתיים ו-10 דקות. הישג נפלא לשחקן הגרמני שעלה משלבי המוקדמות שהחלו כידוע כבר בשבוע שעבר ולמעשה כבר נמצא ברצף נאה של שישה ניצחונות.

פיטר גויובצ'יק (רויטרס)פיטר גויובצ'יק (רויטרס)

במקביל בטורניר הנשים הייתה זו סימונה האלפ, הרומנייה המנוסה שהישג השיא שלה בפלאשינג מדו היה הגעה לחצי הגמר (2015) הכניעה את אלנה ריבאקינה הקזחית אחרי שובר שוויון משוגע בסט הראשון ו-6:7(11), 6:4 ו-3:6 בתום מותחן נהדר של שעתיים ו-23 דקות. האלפ עלתה לראשונה מאז 2016 לסיבוב הרביעי.

סימונה האלפ (רויטרס)סימונה האלפ (רויטרס)

בהמשך גרביניה מוגורוסה, הספרדייה שזכתה כבר בשני מייג’ורים בקריירה אבל בארה”ב מעולם לא עברה את שלב שמינית הגמר, הגיעה לשלב המחסום שלה אחרי 4:6, 6:3 ו-2:6 על ויקטוריה אזרנקה, הבלארוסית בת ה-32. לא פחות מ-34 ווינרים היו למדורגת עשירית בעולם. גם ברבורה קרייצ’יקובה, שזכתה השנה ברולאן גארוס, משחקת היטב. הצ’כית מהמקום ה-9 בעולם השיגה 4:6 ו-2:6 קליל ומרשים על קמילה רחימובה הרוסייה (134).

גרביניה מוגורוסה (רויטרס)גרביניה מוגורוסה (רויטרס)

אולי זו החתונה עם גאל, אבל בכל אופן אלינה סביטולינה-מונפיס משחקת מצוין בתקופה האחרונה. האוקראינית המדורגת 5 בעולם הרשימה עם 4:6 ו-2:6 על דריה קאסאטקינה הרוסייה, זה נגמר בתוך שעה ו-15 דקות בלבד.