לפני חודש וחצי בלבד סיפרנו לכם על הנהג הבריטי שקנה פרארי ב-300 אלף אירו והרס אותה אחרי 3 ק"מ, במה שנראה כמקרה חד פעמי. עברו רק שבועיים ולמקרה הפרארי התווסף אמריקאי שקנה פורד ב-704 אלף דולר והרס אותה אחרי חודש. האם זה סוף הסיפור של נהגים שמרסקים מכוניות יוקרה? לא ממש.

הפעם מדובר בנהג פרארי מהעיר בירמינגהם בבריטניה אשר התנגש בטור של רכבים חונים במה שתועד ע”י תחנת הכיבוי וההצלה המקומית (התאונה עצמה תועדה גם בווידאו בטוויטר כפי שתוכלו לראות בהמשך).

למרבה המזל אף אחד לא נפצע בתאונה, אך נראה שמעבר לזנק של מכסה המנוע, הפגוש והפנס, ישנה גם פגיעה משמעותית ברכיבים החשמליים של המכונית – מה שלפני התקשורת הבריטית אולי ישלח אותה למגרש הגרוטאות.

מדובר אגב ב-Ferrari SF90 Stradale, מכונית היברידית בשווי חצי מיליון אירו, המצויידת במנוע בנזין 4.0 V8 twinturbo המפיק 780 כוחות סוס. שלושת המנועים החשמליים מעניקים 220 כוחות סוס נוספים, מה שמתחבר יחד ל-1000 כוחות סוס (מכונית הכביש החזקה ביותר של פרארי).

העוצמה המטורפת הזו מאיצה את המכונית מ-0 ל-100 קמ”ש ב-2.5 שניות בלבד, מ-0 ל-200 קמ”ש ב-6.7 שניות בלבד, ומביאה אותה למהירות שיא של 340 קמ”ש – מכונית ספורט מטורפת לכל הדעות.

המקרה האחרון יחד עם מקרים נוספים של ריסוק מכוניות יוקרה, מעלה שוב את האפשרות הסבירה שנהגים שאינם מקצועיים אינם מסוגלים להשתלט על רכבים מסוג זה. הפעם התוצאה היא לא רק ההתנגשות האמורה, אלא גם הימלטות של הנהג מחלון הפרארי, מסיבה שנכון לכתיבת שורות אלו איננה ידועה.

ההשערה הראשונית היתה כי הנהג מיהר לקבל טיפול רפואי לאחר ההתנגשות ברכבים החונים, אך ההשערה הסבירה יותר הינה כי הוא לא היה מעוניין לפגוש את כוחות המשטרה או את בעלי הרכבים האחרים להם גרם את הנזק.

אגב הנזק, נראה כי על פי מראה הפרארי האומללה הנהג הפוגע נהג מעל המהירות המותרת בכביש באזור מגורים העומדת על כ-50 קמ”ש, וייתכן כי המהירות המופרזת היתה סיבה נוספת לבריחה שלו מזירת התאונה.

נציין לסיום, כי בדומה לכל שאר המקרים בהם רכב יוקרה נהרס על ידי בעליו, גם כאן התקשורת העולמית אשר מסקרת את עולם הרכב מבקשת בצורה הברורה ביותר – לא לתת לנהגים שלא עברו הכשרה לעלות על ההגה ברכבי ספורט. 

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה