כשמדברים בישראל על טסלה מדברים בעיקר על שלושה נושאים: על הטסלה 3 אשר הולכת ומציפה את כבישי ישראל, על הטסלה סייברטראק שנראית כמו רכב העבודה הכי מגניב שיוצר אי פעם וכמובן גם על התקלות המשעשעות (ולעיתים טראגיות) של דגמי טסלה השונים ברחבי העולם.

עם כל הכבוד לנושאים האמורים, מי שצריכה לקבל את מלוא הכבוד היא ככל הנראה ה-Tesla Model S Plaid, המכונית המהירה ביותר של טסלה (1,020 כוחות סוס) אשר מאיצה מ-0 ל-100 קמ”ש בקצת פחות מ-2 שניות ומגיעה למהירות שיא של 320 קמ”ש.

אז נכון, היא ניצבת רק במקום השני בדירוג מכוניות הייצור הסדרתי המהירות ביותר בעולם עקב העובדה שה-Rimac Nevera הקרואטית מאיצה את אותו מרחק ב-1.9 שניות בלבד, אבל הפעם בהחלט שווה להיות ה”סגן של בר כוכבא”, שכן הפופולאריות של המכונית הנהדרת של Rimac כלל לא מתקרבת לפופולאריות של טסלה, ולא נופתע אם אפילו לא הכרתם את היצרנית הזו בעבר.

מאחר ומדובר כאמור במכונית המהירה ביותר של טסלה, התקיימו כבר מספר מרוצים לא רשמיים בעולם של המכונית החשמלית אל מול מכוניות מהירות אחרות על הגלובוס, אך עמוד YouTube בשם “Tesla Plaid Channel” החליט לנסות משהו חדשני – מרוץ בין הטסלה לבין אופנוע חשמלי.

האופנוע החשמלי המדובר הוא לא האחר מאשר ה-LiveWire של הארלי-דייוידסון, אופנוע שנחשף לפני 3 שנים והגיע לרצפת המכירה במהלך השנה האחרונה. הוא שוקל 210 ק”ג, ומתאפיין ב-105 כוחות סוס, כאשר מהירות השיא שלו עומדת על 184 קמ”ש והתאוצה שלו מ-0 ל-100 קמ”ש עומדת על 3.5 שניות.

אם תרצו לרכוש את האופנוע המדליק הזה של מותג האופנועים שעוד שנה חוגג 120 שנה להיווסדו, תצרכו להיפרד מ-21 אלף דולר בארה”ב – לא סכום גבוה מדיי לאופנוע חשמלי יוקרתי אשר מגיע לטווח מקסימלי של 235 ק”מ.

יצירת האומנות החשמלית של הארלי דייוידסון (מתוך האתר הרשמי)יצירת האומנות החשמלית של הארלי דייוידסון (מתוך האתר הרשמי)

ונחזור למרוץ. כמו שכבר הבנתם זה לא היה ממש כוחות. מעבר לכך שנתוני המהירות והתאוצה של הטסלה טובים בהרבה משל היריב שלה, גם הצמיגים של הטסלה מתאימים יותר למרוץ מסוג זה לעומת הצמיגים המסורבלים משהו של האופנוע החשמלי של הארלי דייוידסון.

כדי לנסות לצמצם את הפער הזה, האופנוע קיבל פור של כמה מטרים, אבל גם זה לא ממש עזר – תוך מספר שניות הטסלה דהרה קדימה והשאירה אותו לאכול האבק. מכל מקום, תמיד מעניין לראות מרוצים מסוג אלו – כל עוד מבצעים אותם בצורה מאושרת ובטוחה.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה