אם אתם מנסים לקבל החלטה בכל הקשור לרכישת רכב חשמלי, אין ספק כי אחד השיקולים המנחים אתכם יהיה מצב נקודות הטעינה באזורים בהם אתם מבלים את עיקר זמנכם – בבית, בעבודה, במגורי קרובי משפחה וכיו”ב.

הדבר נובע מכך שהחרדה הגדולה ביותר של נהגים במכוניות חשמליות היא להגיע למצב בו המכונית פשוט מפסיקה לנסוע באמצע הדרך עקב סוללה שנוצלה עד תום, ולכן השאלה הנפוצה לגבי כל מכונית החשמלית הינה: “מה הטווח המקסימלי שלה בכל טעינה?”

בארה”ב, שם המכוניות החשמליות נפוצות בצורה משמעותית יותר בהשוואה לישראל, יש כבר לא מעט ערים אשר מקבלות את פני נהגי המכוניות החשמליות עם עמדות טעינה נגישות, אך מסתבר שאין מדובר בתכנון פשוט כלל וכלל. אותו תכנון יכול להיות מאתגר ביותר, בעיקר עקב המקום הנדרש לאותה נקודת טעינה, וזה בדיוק במקום לציין את הפיתרון של חברת E-Lift.

המטען של חברת E-Lift (האתר הרשמי)המטען של חברת E-Lift (האתר הרשמי)

מדובר במטען בצורה עמוד אשר יכול להעלות ולרדת מהקרקע, כך שהוא אינו “תופס מקום” בזמן שאף אחד אינו משתמש בו. ניתן לטעון בו עד ארבע מכוניות חשמליות בו זמנית והוא יכול להיות מוזן, בין השאר, מאנרגיות ירוקות דוגמת לוחות סולאריים. 

מעבר לפיתרון שהמטען של E-Lift נותן בכל הקשור למינימום מקום ולשימוש באנרגיות שאינן תלויות בזרם החשמל המוכר לכולנו, החברה טוענת כי הוא נותנת פיתרון מושלם בכל הקשור לעיצוב המטען. מעבר לכך שהוא נעלם בתוך הקרקע בתום השימוש ניתן לעצב אותו לפי דרישה, ואף להוסיף לו לוגו חברה במידה ומדובר ברכב השייך לארגון כזה או אחר.

הוא גם יכול להיות מעוצב (האתר הרשמי)הוא גם יכול להיות מעוצב (האתר הרשמי)

אם אין לכם את הכוחות והממון להתעסק עם מטען שעולה ויורד מן הקרקע, חשוב לציין כי קיים גם מטען קבוע (ראו בתמונה מטה), ובנוסף, ניתן להתקין תוספת למטען קיים אשר תהפוך אותו למטען מהיר – ומי מאיתנו לא אוהב מטענים מהירים?

המטען של E-Lift אגב מיוצר בהולנד, ובקרוב יחל השיווק שלו לשוק הצפון אמריקאי, כאשר אנשי החברה מבטיחים תמיכה מלאה בהתקנתו כולל הדרכה בת שישה שלבים, סקירת האזור בו המטען יותקן, וכן מתן תחזוקה שוטפת ואחריות בשנה הראשונה.

מייסד החברה, ארתור דאלאו התייחס לחזון של החברה המסקרנת שלו: “אנחנו רוצים לקדם את השימוש בטכנולוגיה כדי לשפר את החיים של הדורות הנוכחייים והעתידיים, וכמובן לבנות עתיד מזהיר יותר. כחברה חדשנית ומובילה, חובתנו היא להפוך את חזון האנרגיה והניידות למציאות”.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה