מה הייתם עושים אם החלום שלכם היה לרכוש טנק פרטי משלכם? טוב, לא בדיוק טנק, אולי יותר נכון לומר מיני טנק (אתם בכל זאת לקוחות פרטיים, ולא צבא), אבל מכל מקום – איך בכל זאת מגשימים את החלום הזה?

אפשרות ראשונה הינה לחכות להשקתו של רכב העבודה העתידני של טסלה, ה-Tesla Cybertruck, אפשרות שניה הינה לקנות GMC Hummer יד שניה, והאפשרות השלישית היא לרכוש Mercedes S-Class משוריין. 

כפי שוודאי הבנתם משלושת הרכבים האמורים, זו תהיה רק הגשמה חלקית של חלום רכישת טנק, שכן אמנם מדובר ברכבים חזקים, אך אין להן בשום צורה קשר לויזואליות ולחוויה של הטנק, מה גם שהם נעים על גלגלים ולא על מסילות.

אם תתעקשו בכל זאת על הגשמה מלאה של החלום כדאי שתדעו שבאתר המכירות הפומביות Hemmings auctions האמריקאי מוצע למכירה טנק אישי בדמות ה-2020 Howe & Howe Ripsaw EV3-F4 שהוא ככל הנראה כלי התחבורה הכי מגניב שראינו בתקופה האחרונה.

אז נכון, אין לו כלי נשק אמיתיים וכנראה שהוא לא ייגן עליכם אם תסעו עמו על מטען חבלה במדינה עויינת, אבל הוא נראה כמו טנק, נוסע כמו טנק ומרגיש כמו טנק. וכמה תצטרכו להוציא כדי לרכוש אותו במכירה הפומבית המיועדת – “רק” מחצי מיליון דולר.

החברה האחראית על ייצור המיני טנק המרשים הזו Howe & Howe, מייצרת בדרך כלל רכבים לא מאוישים לטובת הצבא, המשטרה וכוחות הכיבוי וההצלה, אבל הפעם היא הלכה על קו אחר – מיני טנק מאויש עבור לא פחות מארבעה נוסעים.

ככה זה נראה מבפנים (צילום מסך)ככה זה נראה מבפנים (צילום מסך)

היות ומדובר ברכב אשר אינו נוסע על גלגלים ומשקלו עולה על 4,000 ק”ג, החברה מצאה פיתרון לנוחות הנסיעה בעזרת בולמי זעזועים מתקדמים, ומקטעי ווידאו שונים שהועלו לרשת ניתן לראות את הנוסעים הנלהבים בטנק מאושרים מחוויית הנהיגה, שמרגישה להם כרכב עם גלגלים לכל דבר ועניין (ההגה מזכיר מערכת היגוי של מטוס, גם זה מוסיף להתרגשות הכללית מהמיני טנק).

חשוב לציין כי המראה החיצוני של המיני טנק נראה הרבה יותר מתקדם מחזות הטנקים המוכרים לנו מימינו בשירות הצבאי, מה גם ששורות אורות הלד מעל ומתחת לשמשה הקדמית נותנות לו מראה עתידני יותר, בדומה ל-Cybertruck של טסלה שהזכרנו קודם לכן.

החלק הפנימי של הרכב הוא לכאורה הכלאה בין רכב סדאן גרמני למטוס F16. לצד מושבי עור של BMW (עם טמפרטורה משתנה כמובן) בחלק הקדמי תוכלו גם למצוא פיצ’רים שבכל זאת מזכירים שמדובר באמצעי לחימה: מצלמות חיצוניות, מסכי 12 אינצ’ המציגים את הנעשה בסביבת המיני טנק, אמצעי לראיית לילה, ארגזי מזון משוריינים (למקרה הזוי של תקיפת זומבים) והרשימה עוד נמשכת.

בדיוק מתחמקים ממתקפת זומבים... (צילום מסך)בדיוק מתחמקים ממתקפת זומבים... (צילום מסך)

בכל הקשור להנעת המיני טנק, מדובר במנוע טורבו דיזל 6.6 ליטרים V8 המייצר לא פחות מ-800 כוחות סוס. הוא מסוגל להגיע למהירות שיא של כמעט 100 קמ”ש, מה שאומר שהוא כלי התחבורה המהיר ביותר בעולם המונע על ידי שתי מסילות.

מסתבר שמהמיני טנק המטריף הזה יוצרו רק שש יחידות, והיחידה האמורה בכתבה זו ביצעה פחות מ-160 ק”מ. אם הוא רק היה “יד ראשונה מרופא” הוא היה זוכה סופית ברכישה המשתלמת של השנה, אבל אין כרגע דרך לאמת את זהות הבעלים, ואין מושלם בחיים האמיתיים.

אם המצב הכלכלי שלכם מאפשר לכם להתלבט בהקשר הרכישה האמורה בכחצי מיליון דולר, תזכרו שקראתם לראשונה על המיני טנק במדור האזור המוטורי, ותבואו לקחת אותנו לסיבוב. הרי מילה זו מילה.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל