מסתבר שגם במרחק של חמש שעות טיסה ממדריד, יש לרשויות החוק הספרדיות לא מעט עבודה בכל הקשור לתנועה הבין-עירונית. אחת מאותן רשויות היא המשמר האזרחי הספרדי, אשר מהווה כוח שיטור לכל דבר ועניין (לא מתנדבים) ואמון על ביטחון הגבולות ועל הכבישים המהירים אשר תמיד מהווים מקור לפורענות.

בימים אלו מפורסם בספרד כי נהג פולקסווגן גולף לבנה בחר לבצע עקיפה סופר מסוכנת, תוך כדי שהוא חצה קו לבן בדיוק במקום בו הכביש מתעקל.

אותה עקיפה בוצעה על אחד מהכבישים המהירים בדרך לסנטה קרוז (בירת האי) וכמעט הובילה להתנגשות חזיתית בין הנהג המופרע לבין המכונית האדומה אשר נסעה בכיוון הנגדי מעבר לקו הלבן.

אותו נהג, אשר בחר לעבור בין הנתיבים כאילו היה במגרש מכוניות מתנגשות לילדים ולא בדרך מהירה, כמעט חמק מידיו של המשמר האזרחי, אך וידאו שרץ ברשת הוואטסאפ, וגם הגיע לטוויטר, איפשר לעצור את מי שאפילו לא הסתכל לאחור או מצמץ תוך כדי פעולתו.

מי שתיעדה את אותו וידאו הייתה נהגת מקומית, כאשר תוך כדי התיעוד אף השמיעה מעין זעקה בזמן שצפתה במה שאירע על הדרך המהירה – אפילו הרדיו שהתנגן לו ברקע לא היה מסוגל להצניע את התגובה המתבקשת.

בזכות אותו סרטון, נעצר לחקירה נהג בן 35 מסאן כריסטובל, שכעת מואשם בנהיגה פרועה – עבירה אשר העונש בגינה הוא חצי שנה עד שנתיים מאסר. מעבר לאפשרות המאסר, רשיונו צפוי להישלל לתקופה של בין שנה לשש שנים. 

בנקודה זו ניתן רק לשאול האם המצלמה אשר תיעדה את האירוע הייתה מצלמה קבועה שצילמה את הדרך, או שמא מדובר בצילום מקרי. מכל מקום, אנו יכולים רק לקוות שהתצלום לא נעשה ידנית ע”י הנהגת בזמן הנסיעה.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל