אין ספק שאחד הקרבות היותר מעניינים בשוק הרכב בתקופה האחרונה הוא הקרב על “הדבר הבא” בשוק רכבי העבודה (טנדרים) החשמליים.

פורד הציגה את ה-F-150 שיכול לספק חשמל לבית שלם לשלושה ימים, GMC הציגה את ההאמר שיודע לנוע כמו עקרב עם ההיגוי השולט על כל ארבעת הגלגלים, טסלה הראתה את ה-Cybertruck שנראה כמו חללית, וכעת הגיעה תורה של Rivian (יצרנית הרכבים החשמליים) להציג את הבשורה שלה.

מייסד ומנכ”ל החברה אר ג’יי סקרינג, אשר הונו נאמד בכ-3 מליארד דולר ושווי חברה שלו מוערך בכ-27 מיליון דולר, צייץ בטוויטר סרטון בו ניתן לראות כי ברכב העבודה החשמלי של החברה, ה-R1T, יש מיני מטבח שנפתח מצידיי הרכב – פיצ’ר עליו כבר הוכרז אי שם ב-2019.

אותו משטח עבודה קולינארי, נפתח על מסילה לכיוון צד ימין ממש היכן שהמושבים האחוריים של רכב העבודה מסתיימים, והוא כולל שתי עמדות כיריים (אינדוקציה), כיור מתקפל, ברז ומיכל מים של 15 ליטרים.

אותו מטבח נייד הוא אינו פיצ’ר זול כלל וכלל. על מנת לקבלו יחד עם הרכב יש להוסיף לעלותו בארה”ב (70 אלף דולר) 5000 דולר נוספים, אך הבשורה הטובה היא שהמטבח כולל אלמנטים נוספים.

ניתן למצוא בו גם מגירות מטבח הכוללות בין השאר סכו”ם, מרית, מלקחיים, פותחן פחיות, קומקום מים ועוד אביזרי מטבח נוספים. ומה לגבי הרעש של כל האביזרים הללו בזמן נסיעה? אין מה לדאוג – גם אם תסעו יום שלם לא תשתמעו אפילו נקישה אחת של מתכת עקב העיצוב המוקפד שמחזיק כל דבר במקום.

המטבח הנייד של ה-R1T (האתר הרשמי)המטבח הנייד של ה-R1T (האתר הרשמי)

אגב, הזרוע אשר נפתחת לצד, אשר עליה ממוקם למעשה מטבח, יכולה לשמש לפונקציות נוספות בשטח, שכן ניתן לפרק את הכיריים והכיור ולקבל שולחן עבודה עם שקעי חשמל. בווידאו אשר נראה בציוץ מעלה, ניתן לראות גם שכל המודולריות הזו קלה מאוד לתפעול ולא מצריכה הפעלת כוח יוצאת דופן.

ומה לגבי שנת לילה טובה לאחר הארוחה במטבח הנייד? גם לכך יש ל-R1T פתרון. תמורת תוספת של 2650 דולר תוכלו לקבל את ערכת השינה בחלקו האחורי של הטנדר, אשר כוללת מיטה ואוהל בגובה של 1.20 מטרים לשלושה אנשים (ראו בתמונה מטה).

דובר החברה מסר כי אספקת הרכבים הראשונה של דגם ה-R1T תהיה כבר בחודש הקרוב בארה”ב, ראשית עבור אלו אשר רכשו את הדגם ברכישה המוקדמת. חלוקת הרכבים הבאה תהיה רק בחודש ינואר 2022. האמת שכבר בא לנו לצאת לפיקניק עם הרכב הזה…

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!