זה לא קרה רק ללינוי אשרם. עדויות שהגיעו ל-ONE חושפות כי במתחם הבריכות של מכון וינגייט ישנה בתקופה האחרונה מקרים של גניבות משחיינים וספורטאים המשתמשים במתקנים. התלונות הועברו לבדיקת מכון וינגייט, שם מתכוונים לפעול בנושא.

מאמנים העידו כי לשחייני מרכז המצוינות נעלמו חפצים גם כן, לאחרונה שחיינית מהנבחרת האמנותית התלוננה שנגנב לה תכשיט וכך קרה גם לספורטאים נוספים. אפילו לעובדים במקום זה קרה: “פעם גנבו לי משקפי שמש שהשארתי רגע לבד, לפעמים אלה סתם דברים שאתה לא מוצא פתאום ואתה מחפש אותם בתיק אחר כך ולא מוצא”.

לינוי אשרם והשרשרת. לא היחידה (רדאד ג'בארה)לינוי אשרם והשרשרת. לא היחידה (רדאד ג'בארה)

עד ראייה סיפר: “ראיתי בעצמי מישהו שמסתכל לתוך תיק בחדר ההלבשה בזמן תחרות. בסך הכל ראיתי בעיניים שלי שני מקרים של גניבות בשנתיים האחרונות. בדרך כלל לא מתלוננים כי מדובר בחפצים קטנים שנעלמים, אבל זה קורה וזה לא נעים”.

ספורטאי אמר: “כל הזמן יש גניבות פה, זה לא חדש. מי שאחראי על התחזוקה במכון יודע מזה. התלוננו בפניו. זו תופעה ידועה, מכה של ממש ולרוב מדובר בחפצים שבהתחלה לא שמים לב שנעלמו. יש במלתחות לוקרים, אבל זה לא נוח והרבה אנשים מעדיפים שהתיק יהיה קרוב אליהם. הגיע הזמן שישימו לוקרים שצמודים לבריכה בחלל הפתוח, וככה לא ניאלץ להשאיר את התיקים לידנו ולא יהיו גניבות”.

מכון וינגייט (מיכה בננו)מכון וינגייט (מיכה בננו)

אחד מהעובדים במקום טען: “כיום כל אחד יכול להיכנס למכון ולבריכה מתי שהוא רוצה ובלי הפרעה, לקחת מה שבא לו ולצאת. הדלת פשוט פתוחה. אין מצלמות, אין שומר ואף אחד לא החזיר את החפצים שנגנבו לספורטאים. מכון וינגייט צריך לטפל במצב”.

יש לציין כי השנה התקבלה רק תלונה אחת לקב”ט על גניבה בבריכה, מלבד גניבת השרשרת של המתעמלת האמנותית. במכון וינגייט חיפשו היום אחר השרשרת המיוחדת של לינוי אשרם, אותה היא קיבלה במתנה אחרי אולימפיאדת טוקיו. הקב”ט ערך בדיקה במקום וכך גם הצוות בבריכה, בניסיון למצוא אותה, אך זו עדיין לא נמצאה.

ממכון וינגייט נמסר בתגובה: “קיבלנו את התלונות שהוצפו מהבוקר על מספר מקרים של גניבה. אנו רואים בחומרה כל מקרה שכזה במקום שהוא הבית של כולנו. בשנים האחרונות אנו משפרים בצורה מתמדת את אמצעי האבטחה ושמירת החפצים. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש שנגרמה, ומבקשים מכל מי שמזהה אירוע שכזה להעביר את פרטיו באופן ישיר לקב”ט המכון”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה