כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הפסל שנבנה לכבוד האלופה האולימפית לינוי אשרם הוצב היום (רביעי) באולם האוהל המיוחד של ההתעמלות האמנותית במכון וינגייט, שם הוא הוצב בתיאום ראשי איגוד ההתעמלות וראשי המכון.

מאחורי היוזמה עומדת הפסלת רחל וייצר שסיפרה כי פיסלה אותו על פי הדמות של לינוי אשרם, כאשר פניה של המתעמלת לא מופיעות בו אך לדברי הפסלת הוא מזכיר את תנועתה. גובהו של הפסל הוא 1.10 מטר והוא בגודל שכזה על מנת שיהיה ניתן להזיזו בתוך האולם.

לינוי אשרם מתרגשת מהמחווה בווינגייט

הפסלת רחל וייצר אמרה: “נסתרות דרכי הגורל. ביום הזה לפני כשנתיים סיימתי את הפסל השלישי בסדרת המתעמלות שיצרתי. לא חלמתי שלינוי תזכה בזהב במשחקים האולימפיים, אבל ברגע שזה קרה הרגשתי שפסל המתעמלת עם הסרט ממש מזכיר לי אותה. פניתי לוועד האולימפי והצעתי לתרום את הפסל, והנה אנחנו כאן. אנחנו מצדיעים ללינוי, לאיילת זוסמן ולמכון וינגייט. זה אות וסמל למצוינות וההשקעה של המתעמלות הישראליות”.

הפסל של לינוי אשרם (אסי ממן)הפסל של לינוי אשרם (אסי ממן)

לינוי אשרם אמרה: “אני שמחה שרחל נתנה מהכישרון שלה ותרמה את הפסל שיעמוד באולם ההתעמלות בווינגייט. זה יהיה מאוד יפה עבור המתעמלות הצעירות להסתכל ואולי לקבל קצת השראה. זה מרגש שהיא עשתה במיוחד בשבילי את הפסל הזה”.

אשרם, זוסמן ו-וייצר. מרגש (אסי ממן)אשרם, זוסמן ו-וייצר. מרגש (אסי ממן)

לאירוע הגיעו ראשי איגוד ההתעמלות, כולל יו”ר האיגוד אבי שגיא שאמר ללינוי: “תודה על מה שעשית ותודה על מי שאת”. כמו כן, נכחו בטקס המצומצם גם מנכ”לית האיגוד שרית שנער, המאמנות איילת זוסמן ואלה סמופלוב, מנכ”ל מכון וינגייט שי אברהמי ומנהל היחידה לספורט הישגי דני אורן.

מנכ”ל המכון שי אברהמי הוסיף: “אנחנו חיים את נבחרות ההתעמלות בשנתיים האחרונות כאן במכון. הגעתם לכאן בתחילת שנת 2020 והמקום הזה שימש אתכם לתקופה משמעותית כהכנה לקראת טוקיו. ההישגים שלך ושל ארטיום הם מדהימים, זה נותן דחיפה להמשיך בעשייה ולתת אפשרות לספורטאים נוספים לממש את הפוטנציאל שלהם. הפסל מציין את ההתעמלות האמנותית והלוואי שיירבו מחוות שכאלה”.

לינוי אשרם עם רחל וייצר והפסל (אסי ממן)לינוי אשרם עם רחל וייצר והפסל (אסי ממן)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה