אליפות ישראל בשחמט התקיימה לראשונה בתולדותיה בצפת עם מספר שיא של 104 שחקני ושחקניות שחמט והפנינג נרחב בכל מוסדות החינוך ברחבי העיר, שם למדו את המשחק, הקימו נבחרות ולקחו חלק באירוע החגיגי. ״אליפות ישראל הינה הצלחה כבירה עם מספר שיא של משתתפים, משחקים בבתי הספר ודור צעיר שמתחנך על שחמט”, אמר מנכ״ל האיגוד גיל בורוכובסקי.

המדורג ראשון בתחרות, תמיר נבאתי, זכה בפעם השלישית שלו באליפות ישראל הפתוחה. נבאתי, תושב נס ציונה, שחקן במועדון השחמט של באר שבע ושחקן לוח ראשון של נבחרת ישראל, הוא שחקן מקצוען המתפרנס מהשחמט.

יו״ר איגוד השחמט צביקה ברקאי אמר: ״הופתענו מההד האדיר שהאליפות יצרה, מהעניין הגדול סביב האליפות בצפת ובגליל ומכמות שיא של משתתפים שהגיעו לקחת חלק באירוע החשוב. אני מודה לעיר צפת ולראש העיר  על שיתוף הפעולה ושמח שצפת מצטרפת לחגיגת השחמט העולמית. תמיר נבאתי הוא עילוי, תוצרת כחול לבן ואני מברך אותו על הזכייה״.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה אמר: ״זו הייתה חגיגת שחמט בעיר צפת, אני מודה למפעל הפיס ואיגוד השחמט על קיום האירוע החשוב והמשמעותי בצפת, עירנו תמשיך לשחק שחמט עם מועדון מקומי ולימוד שחמט בבתי הספר בעיר ככלי לחינוך בלתי פורמלי כחלק מחינוך למצוינות״. 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה