לא רק בעלי מכבי פתח תקווה והפועל באר שבע. אבי לוזון ואלי ברקת שותפים בחברת הסטארט אפ Playform, שפיתחה אפליקציה מיוחדת שמטרתה לשפר את ביצועי השחקנים ולהעניק להם אימון דיגיטלי – כשהכול דרך הסמארטפון ובאמצעות אפליקציה ייעודית.
 

לוזון מחזיק ב-17 אחוזים בחברה ומשמש כנשיא, בעוד ברקת מחזיק ב-40 אחוזים וזאת דרך קבוצת BRM, חברת ההשקעות המתמקדת בהשקעות הזנק בתחומי התקשורת, האינטרנט והתוכנה, שהוקמה על ידי אלי ואחיו ניר ברקת. חברת BRM בע”מ מחזיקה כיום בכ-28.75% ממניות בית השקעות מיטב דש, ששווי השוק של המניות כיום הנו 318 מיליון ש”ח.

באשר לחברת Playform, האפליקציה, בה משתמשים שחקני כדורגל צעירים ביותר מ-195 מדינות, נותנת סט תרגילים וכלים לכדורגלן שיוכלו לעזור לו לשפר את ביצועיו בתוך זמן קצר, עם הצעות ייעול ואף תזונה. כמו כן, באפשרות המתאמן גם לצלם את המגרש שברשותו והאפליקציה תתאים אליו את האימון וכן לצלם את עצמו ולקבל טיפים לייעול האימון. השחקן מצלם את עצמו תוך כדי האימון בעזרת הסמארטפון שלו וטכנולוגיית הראייה הממוחשבת של Playform מנתחת בזמן אמת את הטכניקה והביצועים שלו ונותנת לו פידבק לשיפור מיידי.

playform (צילום מסך)playform (צילום מסך)

במהלך אימון קצר, האפליקציה מנתחת למעלה מ-250 נקודות מידע שונות על השחקן והכדור. המידע שמנותח ונאסף, מאפשר לאפליקציה להתאים ולעדכן את תוכניות האימון של השחקן למיקסום ההתפתחות המקצועית שלו.

כרטיס השחקן שנבנה באפליקציה מאפשר לשחקנים לראות את היסטוריית הביצועים שלהם ולהשוות את עצמם לשחקנים אחרים ברחבי העולם או אפילו מהקבוצה שלהם בהתאם לעמדה שבה הם משחקים. בכוונת החברה להתפתח לענפים נוספים: כדורסל, פוטבול, טניס ותחומי ספורט נוספים, כאשר האפליקציה תשווק בעולם ובשלבים אלו מסיימים בפיתוח שלה לאחר שגויסו עשרות מיליוני שקלים.

מדובר בחברת בינה מלאכותית שבאה לשנות את התמונה בכל הקשור לאימוני שחקנים והכל על מנת להביא לשיפור ביכולתם. החברה פיתחה אלגוריתם וראייה ממוחשבת המאפשרת לשחקן למדוד את עצמו במגוון תרגילים ולספק תוצאות מדויקות בזמן אמת – כל זאת דרך הפלאפון הנייד ובאמצעות אפליקציה ייחודית. מדובר במעין מאמן כדורגל דיגיטלי בתוך האפליקציה, אשר מלווה את השחקנים מהצעד הראשון ועוזרת להם להשתפר באמצעות תכניות אימון מותאמות בהתאם לביצועים שלהם, וכן לספק טיפים מנטליים והדרכה לתזונה נכונה. חברת Playform משמשת שחקנים צעירים ביותר מ-200 מדינות ברחבי העולם.

שמוליק בראל, מנכ"ל Playform מציין: "שוק האפליקציות ללימוד ושיפור עצמי הינו שוק ענקי שעתיד להכניס כ-200 מיליארד דולר בשנים הקרובות ונמצא בצמיחה מואצת עם אפליקציות מצליחות ביותר ללימוד שפות, נגינה, מדיטציה ועוד. שוק אימון הספורט הוא השוק הגדול ביותר וגם המאתגר ביותר, כיוון שעל מנת שאפשר יהיה לשפר את השחקן, צריך לצפות בו ולתת לו פידבק בזמן אמת. ב- Playform הצלחנו לתת פתרון טכנולוגי ייחודי לאתגר הזה באמצעות הסמארטפון בלבד, ללא צורך בחומרה נוספת. אנו מאמינים שזהו הפתרון הנכון שיכול להגיע לשוק ענקי של כ-900 מיליון ספורטאים צעירים ברחבי העולם".

אבי לוזון מוסיף: "מעבר לטכנולוגיית המדידה הייחודית של Playform, אנו בדרך להיות מאגר הנתונים הגדול ביותר בעולם לשחקני כדורגל צעירים ובהמשך לכל ענפי הספורט. כבר כיום, יש לנו נתונים ייחודיים רבים של יכולות שחקני כדורגל צעירים, שמשמשים מאמנים ואקדמיות מובילות בעולם וכמובן את השחקנים עצמם. כל השחקנים באפליקציה נמדדים באמצעות אותה הטכנולוגיה ובצורה אובייקטיבית, משחקני אקדמיות של מועדונים אירופאים מובילים ועד לשחקני רחוב באפריקה או בדרום אמריקה. עבורי, כמישהו שמאתר ומפתח שחקני כדורגל צעירים זוהי בשורה של ממש אשר לדעתי תעשה מהפכה באיתור כישרונות צעירים ברחבי העולם".

אבי לוזון (חגי מיכאלי)אבי לוזון (חגי מיכאלי)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל