מארק גאסול, מהסנטרים הבולטים ב-NBA בשנים האחרונות, הולך כנראה על יעד מאוד מפתיע. הסנטר הוותיק, שהחליט לעזוב את הליגה הטובה בעולם, מתקרב דווקא לקבוצה בה פרץ בתחילת הקריירה, ג’ירונה, שמשחקת כיום בליגה השנייה בספרד. כך דווח היום (ראשון) בתקשורת הספרדית.

כאמור, גאסול צפוי לעזוב את ה-NBA אחרי 13 עונות, וג’ירונה צפויה להרוויח מהגעתו, אך במקביל נודע שגם אקסית נוספת – ברצלונה, מעוניינת בשירותיו. עם זאת, בשל מצבה הכספי ומצב הסגל, ככל הנראה לא שידוך זה לא יתממש. יש לציין שהסנטר בן ה-36 הוא הבעלים של ג’ירונה והביע את רצונו לפרוש במדיה. 

מארק גאסול מטביע (רויטרס)מארק גאסול מטביע (רויטרס)

הסנטר הספרדי ינסה לשחזר את הקדנציה הקודמת במועדון הספרדי הצנוע, שהייתה חלומית מבחינתו. הוא שיחק בה בין השנים 2006 ל-2008, ובעונתו האחרונה עשה את קפיצת המדרגה ל-NBA. בנוסף, בעונה זו זכה בתואר הנחשק כ-MVP של הליגה הספרדית כאשר העמיד ממוצעים של 16.2 נקודות ו-8.3 ריבאונדים.

גאסול שיחק 52 משחקים בלייקרס בעונה החולפת, והעמיד ממוצעים של 5 נקודות למשחק, 4.1 ריבאונדים ו-2.1 אסיסטים ב-19 דקות משחק. לאורך קריירת ה-NBA שלו הוא העמיד ממוצעים מרשימים של 14 נקודות ו7.4 ריבאונדים. כמו כן, הוא זכה באליפות, נבחר 3 פעמים לאולסטאר ולשחקן ההגנה של עונת 2012/13.

כזכור, במהלך השבוע האחרון הוא הועבר בטרייד לממפיס גריזליס – המועדון בו שיחק 11 עונות, ולבקשתו, הוא צפוי לקבל שחרור ולמעשה לסיים שם את קריירת ה-NBA המפוארת שלו.

קייל לאורי מול מארק גאסול (רויטרס)קייל לאורי מול מארק גאסול (רויטרס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל