כוכב ה-NBA, קיירי אירווינג, התייחס הלילה (בין רביעי לחמישי) בפעם הראשונה לכך שהוא אינו יכול לשחק העונה כדורסל בליגה הטובה בעולם בשל סירובו להתחסן נגד קורונה. דרישת המינימום ברוב המקומות בארצות הברית היא מנת חיסון אחת על מנת להסתובב בחופשיות ולהיות חלק מעונת הכדורסל הקרובה, אך גארד ברוקלין נטס הוא בין השחקנים הבודדים בליגה שאינו מוכן לעשות זאת ולמעשה הדמות הבכירה ביותר. 

הלילה, על רקע שמועות כי יפרוש מכדורסל בשל חוסר היכולת שלו לשחק העונה כפי שהדברים נראים כיום, אירווינג ערך “לייב” באינסטגרם שלו והסביר את עמדתו: “אני עומד לצד אלה שמאמינים במה שנכון. כל אדם זכאי לעשות מה שהוא מוצא לנכון עם הגוף שלו. (בגלל החיסונים) העולם היום מפולג. זה עצוב. אנשים מאבדים את העבודה שלהם למנדטים”.

עוד אמר: “אל תקראו לי מתנגד חיסונים. זה לא הנושא. אני פשוט חושב על מה שנכון עבורי. אני מרגיש חוסר ביטחון, יש בי חששות (להתחסן), וזה בסדר. אני מודע להשלכות ההחלטה שלי, אך אלו הם החיים שלי. אנחנו נמצאים בזמנים משוגעים, אך חשוב לזכור שלא פגעתי באף אחד ולא ביצעתי שום פשע. אני תומך בכל מי שהתחסן. אני תומך בכל מי שעושה את מה שנכון עבורו. אני מתפלל עבור כל מי שאיבד משפחה וחברים כתוצאה ממגפת הקורונה”.