שלב שמינית גמר הגביע הצרפתי יצא הערב לדרכו וארבע קבוצות כבר הבטיחו לעצמן את הכרטיס לרבע הגמר. מונפלייה הודחה על ידי בלפורט מהליגה הרביעית עם 5:4 בדו קרב פנדלים לאחר 0:0 ב-120 דקות, ראן גברה על אנז’ה בתום מותחן רב שערים עם 4:5 מטורף בתום הארכה, דיז’ון רשמה 1:2 על לימונסט במשחק שהסתיים גם הוא רק לאחר 120 דקות וסנט אטיין הסתפקה ב-90 דקות בלבד וגברה 0:1 על מונאקו בחוץ. 

אנז’ה – ראן 5:4 (3:3 בתום 90 דקות)

הדרמה הענקית בקרב על טהרת הליגה הבכירה סיפקה לא פחות מתשעה שערים ובסיום קבוצת הצמרת של ג’וליין סטפן הייתה זו שחגגה. השער הראשון הגיע רק בדקה ה-37 כשג’יימס סיליקי העלה את ראן ראשונה על הלוח, וכעבור חמש דקות נוספות האורחת הכפילה את היתרון כשאמבאייה ניאנג סיפק צ’יפ ערמומי מתוך הרחבה וקבע את תוצאת המחצית.

סאדה טיוב צימק בדקה ה-52, אך בדקה ה-61 ניאנג השלים צמד מהנקודה הלבנה וראן הייתה נראית בדרך הבטוחה לניצחון. היתרון הכפול נשמר עד לדקה ה-85, אז השלים טיוב צמד והחזיר את המקומיים לעניינים. שתי דקות חלפו  ואנז’ה זכתה לפנדל, אותו תירגם סטפן בהוקן לשער שוויון שכפה הארכה. ראן חזרה להוביל בדקה ה-101 כשיאן גבוהו כבש מקרוב, אך שוב הצליחה לשמוט את ההובלה, כשבתוספת הזמן של החלק הראשון מתיאס לאגה איזן ל-4:4. בדקה ה-110 הגיע השער היפה במשחק, וגם האחרון, כשז’רמי גלין סיפק טאץ’ פנומנלי ששלח את הכדור לרשת מ-25 מטרים ואת ראן לשלב שמונה האחרונות.

בלפורט – מונפלייה 0:0 (4:5 לבלפורט בתום דו-קרב פנדלים) 

בניגוד למותחן רב השערים האנז’ה המשחק הנוכחי לא סיפק שערי שדה, אבל דרמה גדולה יחד עפ הפתעה גדולה כן היו בו. הקבוצה מהליגה הראשונה לא הצליחה למצוא הכרעה ב-90 דקות וגם ב-30 שהגיעו לאחריהן, ונגררה לדו-קרב מהנקודה הלבנה מול היריבה מהליגה הרביעית. לאחר ששתי הקבוצות החמיצו את הבעיטה השלישית, לה טאלק שהיה הבועט השישי של האורחת לא מצא את הרשת וסיפק למקומיים אפשרות להשלים את הסנסציה. מקסים לויקוט לקח את האחריות, קבע 4:5 והכניס את האצטדיון הצנוע לאקסטזה מוחלטת.

מונאקו – סנט אטיין 1:0

הקבוצה מהנסיכות, שמדורגת במקום ה-13 בטבלת הליגה הצרפתית, אמנם שלטה בצורה די מוחלטת וחד משמעית, אך שחקניו של רוברט מורנו לא הצליחו להכניע את סטפן רופייה, ששמר על רשת נקייה וסייע לחבורה הירוקה של קלוד פואל, אשר מדורגת במקום ה-15 בטבלה, לחבר ניצחון שלישי ברציפות בכל המסגרות ולעלות לרבע גמר הגביע הצרפתי. את ההבדל במשחק עשה שער של דניס בואנגה, שנהנה מהרמה נהדרת של פרנק הונוראט והכניע את בנג’מין לקומטה בדקה ה-24.

במשחק נוסף: דיז’ון – לימונסט 1:2 (1:1 בתום 90 דקות)

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה