משחקי שלב 32 האחרונות בגביע הצרפתי נערכו הערב (שבת), כשגם קבוצות מהליגה הראשונה נכנסו לעניינים במפעל. במשחקו הראשון על הקווים, רוברט מורנו הוביל את מונאקו ל-1:2 סופר דרמטי על ריימס. טולוז המשיכה בהתרסקות שלה, הפסידה לסנט פריב מהליגה הרביעית והודחה אחרי 1:0. ליון דילגה לשמינית עם 0:7 על בורג און ברס מהליגה השלישית. בנוסף, ראן העפילה בתום דו קרב פנדלים מול אמיין.

מונאקו – ריימס 1:2

פרדראג ראיקוביץ’ נותר על ספסל האורחת שהודחה בסיומה של דרמה גדולה. קייטה באלדה כבש ראשון עבור מונאקו בדקה ה-61, אבל ניאשה מונטסי איזן שמונה דקות לאחר מכן. ריימס יכלה לזכות בהעפלה דרמטית, אבל חסאן קמארה פיספס מהנקודה הלבנה (85) וקייטה ניצל זאת עד הסוף כשקבע ניצחון דרמטי עם גול עמוק בתוך תוספת הזמן (95) שהעניק את הכרטיס לשמינית הגמר עבור מורנו.

סנט פריב – טולוז 0:1

האורחת המשיכה בתקופה הזוועתית שלה מהליגה, בה היא נמצאת עמוק במקום האחרון בטבלה גם בגביע. למרות שנראה היה ששתי הקבוצות כבר הולכות להארכה, דווקא החבורה מהליגה הרביעית ידעה לכבוש עם שער בתוספת הזמן (96), קרניי אנטואן היה זה שהרשית עבורה, בדרך להפתעה גדולה וכרטיס לשלב 16 האחרונות בגביע, על חשבון החבורה המתרסקת של טולוז.

בורג און ברס – ליון 7:0

הקבוצה מהליגה השלישית לא הקשתה על זו מהליגה הראשונה, שרשמה משחק מצוין מבחינתה עם מבול של שערים וידעה גם לשמור על רשת נקייה. מוסא דמבלה להט במחצית הראשונה עם צמד (17 ו-41). עד הסיום, גם מרטין טרייה (47), מקסוול קורנה (55), מאקסן קוקורה (82), חוסם אוואר (89) וריאן צ’רקי (91) הצטרפו לחגיגה כל הדרך אל שלב 16 האחרונות. בעונה בה היא רחוקה מאוד מהמאבק על התואר בליגה, ליון תנסה לחגוג בגביע הצרפתי ובינתיים הולך לה לא רע בכלל.

ראן – אמיין 4:5 בפנדלים (0:0)

במפגש בין שתי קבוצות מהליגה הבכירה בצרפת, לא ראינו יותר מדי ב-120 דקות שהסתיימו ב-0:0. אחרי שבע בעיטות מהנקודה הלבנה לכל צד, סוף כל סוף הושגה הכרעה וראן רשמה 4:5 חשוב בדו קרב הפנדלים כשדמיאן דה סילבה היה האחרון שידע לדייק וחגג מקום בשלב הבא עבור קבוצתו.

תוצאות נוספות: 

באיון – נאנט 2:0
לה פורטל – שטרסבורג 4:1
טור – נים 4:2 בפנדלים (2:2 אחרי 120 דקות)

 

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה