אחרי שנים ארוכות בהן לא הצליחה להיות רלוונטית במאבקי הצמרת באיטליה, מילאן סוף סוף עשתה את קפיצת המדרגה, שבה לליגת האלופות ומתחרה ראש בראש מול הגדולות של הסרייה א’. מעל ההצלחה כתוב בגדול שם אחד, זה שהחזיר את האמונה לסן סירו ואת התקוות לאוהדי הרוסונרי: זלאטן איברהימוביץ’.

בראיון מיוחד שהעניק ל’קוריירה דלה סרה’, לקראת היציאה לאור של ספרו ‘אדרנלין: סיפורי שלא סופר’, החלוץ השבדי פתח הכול ונתן הצצה לספר החדש. העימות עם לוקאקו, הרגע בו כמעט חתם בנאפולי ואפילו דעתו על מסימיליאנו אלגרי.

זלאטן סיפר כיצד היה על סף חתימה בנאפולי, בטרם חזר למילאן בדצמבר 2019 וסייע לקבוצתו של סטפנו פיולי לצאת מהמשבר. “מראדונה הוא כמו אגדה”, אמר איברהימוביץ'. "צפיתי בסרט דוקומנטרי עליו והחלטתי לעבור לנאפולי, לעשות כמו דייגו: לזכות בסקודטו”.

זלאטן איברהימוביץ' (רויטרס)זלאטן איברהימוביץ' (רויטרס)

"נמאס לי מאמריקה. חשבתי לפרוש. ראיולה אמר לי: 'אתה משוגע?! אתה חייב לחזור לאיטליה'. הגענו לסיכום עם נאפולי, אבל אז דה לורנטיס העיף את אנצ'לוטי והכול השתבש. שאלתי את מינו: 'איזו קבוצה במצב יותר גרוע, שאני יכול לשנות?' הוא ענה: 'אתמול מילאן הפסידה 5:0 בברגמו (אטאלנטה)'. החלטתי ואמרתי: 'בוא ניסע למילאנו. זה מועדון שאני מכיר, עיר שאני אוהב’. חזרתי למילאן".

החלוץ הוותיק בן ה-40 התייחס גם לעימות המפורסם שלו עם רומלו לוקאקו, כשזה שיחק באינטר, במהלך רבע גמר הגביע האיטלקי בינואר. "היה דרבי במסגרת הגביע האיטלקי, תחילה הוא התווכח תחילה עם רומאניולי, אחר כך עם סלמקרס. התערבתי כדי להגן על חבריי לקבוצה ולוקאקו תקף אותי ברמה האישית. הייתי בהלם. פעם היינו חברים לקבוצה במנצ'סטר יונייטד”.

זלאטן ולוקאקו (רויטרס)זלאטן ולוקאקו (רויטרס)

"ללוקאקו יש אגו נהדר, הוא חושב שהוא אלוף והוא ממש חזק. אבל אני גדלתי בגטו מאלמו, וכשמישהו בא עליי עם הראש למטה, אני מעמיד במקומו”, המשיך זלאטן. "אז הקנטתי אותו איפה שהכי כואב - טקסי הפולחן של אמא שלו. ואז הוא איבד שליטה. הפסדנו בדרבי הזה והורחקתי, ואז נפצעתי. הרבה דברים רעים קרו. אתם רואים שזה בסוף חזר אליי?"

"ביקשתי מחבריי המאמינים להתפלל עבורי. גם אני צריך להסדיר איתו את החשבון, אני מקווה לפגוש אותו בקרוב. ברחוב? לא, אלו דברים שחייבים להיפתר על המגרש. אני לא שונא אף אחד, על אחת כמה וכמה את לוקאקו", סיכם זלאטן.

זלאטן ולוקאקו במנצ'סטר יונייטד (רויטרס)זלאטן ולוקאקו במנצ'סטר יונייטד (רויטרס)

בקדנציה הקודמת שלו במילאן, זכה באליפות תחת מסימיליאנו אלגרי. בריאיון הוא התייחס למאמנו לשעבר ומי שחזר ליובנטוס אחרי הניסיון הכושל עם אנדראה פירלו: "עם מילאן, הפסדנו 3:0 לארסנל בליגת האלופות והוא היה מאושר, נכון שעברנו שלב, אבל לא היה על מה לצחוק והערתי לו על זה. הוא אמר לי לחשוב על עצמי, ששיחקתי רע. עניתי לו שהוא היה רע. מרוב פחד הוא עלה עם שני שוערים על הספסל”.

זלאטן המשיך ודיבר על המאמן: "אלגרי טוב מאוד בניהול חדר ההלבשה, אבל היה לו יותר אומץ. הוא היה צריך ללכת לריאל מדריד, כדי לבחון את עצמו במדינות זרות. במקום זאת, הוא עשה את הבחירה הנוחה ונשאר באיטליה".

מסימיליאנו אלגרי (רויטרס)מסימיליאנו אלגרי (רויטרס)

השבדי דיבר עם על קיליאן אמבפה, ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו: “האם זה נכון שהמלצתי לאמבפה לעזוב את פ.ס.ז’? כן, הוא צריך קבוצה בנויה יותר, כמו ריאל מדריד. אבל אז גם אמרתי לנשיא פ.ס.ז’ שלא ימכור אותו. מסי או כריסטיאנו? שניהם נהדרים, אני מעדיף את ליאו כי שיחקנו יחד, אבל השנה הגיע ללבנדובסקי לזכות בכדור הזהב”.

קיליאן אמבפה (רויטרס)קיליאן אמבפה (רויטרס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל