מילאן אומנם רשמה הערב (שבת) את הפסד הבכורה שלה העונה בליגה, כשנוצחה 4:3 על ידי פיורנטינה, אך זלאטן איברהימוביץ’ רשם לעצמו ציון דרך נוסף בקריירה האדירה והבלתי נתפסת שלו. בגיל 40 ו-48 ימים, הענק השבדי הפך למבוגר אי פעם שמבקיע צמד בסרייה א’ ולשחקן הראשון שכבש צמד בגיל 40 עבור קבוצה גדולה באחת מחמש הליגות הבכירות מאז תחילת שנות ה-2000.

היה זה הצמד התשיעי של זלאטן מאז שחזר למילאן, בדצמבר 2019. הוא פתח את העונה באיחור בעקבות החלמה מפציעה, אך בשבעת ההופעות שלו בקבוצה כבש חמישה שערים והוסיף בישול, ובסך הכול היה מעורב בשער בכל 62 דקות.

לפנתיאון! פיורנטינה מנצחת את מילאן 3:4

כמו כן גם דושאן ולאחוביץ’ רשם היסטוריה. החלוץ הסרבי של פיורנטינה השווה את שיאו של קורט המרין מ-1960 כשחקן עם הכי הרבה שערי ליגה לטובת הסגולים בסרייה א’ בשנה קלנדרית, הוא עשה זאת בזכות הצמד הנהדר שכבש והעלה את מאזנו ל-27 שערי ליגה ב-2021.

סטפאנו פיולי, מאמן מילאן, אמר לאחר ההפסד: “ אנחנו מאוכזבים מאוד מההפסד, אבל גם אחרי התוצאה הזו אני מרגיש שיש לי קבוצה חזקה מאוד. גם השחקנים יודעים שלספוג ארבעה שערים זה הרבה מדי, במחצית הראשונה בעטנו הרבה לשער אבל החמצנו. חבל, לא כך רצינו לחזור מהפגרה".

סטפאנו פיולי (רויטרס)סטפאנו פיולי (רויטרס)

קפטן הקבוצה, סימון קאר, חיזק את הדברים שאמר מאמנו: “כדורגל זה משחק של טעויות. ספגנו ארבעה שערים לראשונה העונה וברור שזה קשה לבלם כמוני. נצטרך ללמוד מזה, לספוג ארבעה שערים זה הרבה יותר מידי”.

"היינו במצב בעייתי מאוד בהגנה, אחרי שאיבדנו הרבה שחקנים בכירים, אבל עשינו התאמות והשחקנים גילו אופי”, אמר בסיום מאמן פיורנטינה ויצ’נזה איטליאנו. “ב-0:3 המשחק היה צריך להיות גמור, אבל נרגענו והמשחק נפתח. זה היה משחק של הקרבה גם בגלל שהיינו בסגל חסר מאוד. זה ללא ספק ההישג הגדול שלי מאז שהגעתי לפירנצה".

דושאן ולאחוביץ' (רויטרס)דושאן ולאחוביץ' (רויטרס)

המאמן הוסיף והתייחס לדושאן ולאחוביץ’: “נועדת לו קריירה ענקית. לא רק בגלל שהוא יודע להבקיע אלא בגלל הדרך שבה הוא מתאמן. אם הוא ימשיך כך מיועדת לו קריירה נהדרת, אני לא יודע מה עתידו אבל כרגע אנחנו נהנים ממנו. אני שמח מאוד בשבילו”.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל