זלאטן איברהימוביץ’, האל עלי אדמות, האריה, האליל, יקיר מדור האזור המוטורי, פשוט עשה זאת שוב. הוא הבטיח לכולם שהוא יחזיר את האליפות הביתה לסן סירו ותוך זמן קצר זה הפך לעובדה – מילאן היא אלופת איטליה לראשונה מאז עונת 2010/11.

אז נכון, זלאטן אמנם תרם “רק” 8 שערי ליגה ב-23 משחקים בהם שותף, שכן סבל רוב העונה מפציעות, אבל אפילו כשהשוודי הענק יושב על הספסל, שאר השחקנים פשוט נדבקים במגנט האליפויות שלו. 

מה הכוונה במגנט אליפויות? שימו לב לאליפויות של זלאטן בקריירה: שתי אליפויות עם אייקס, שתי אליפויות עם יובנטוס, שלוש אליפויות עם אינטר, אליפות עם ברצלונה, שתי אליפויות עם מילאן (זלאטן היה במילאן גם באליפות לפני עשור) וארבע אליפויות עם פ.ס.ז’. אם נסכם, זלאטן פספס בסך הכול שתי אליפויות מ-2001 ועד ל-2016 – זה פשוט מטורף.

האם רגע לפני שהוא בן 41 הוא מתכוון לפרוש? לא ממש. לאחרונה הוא צוטט שהוא אינו רואה כל “זלאטן איברהימוביץ” אחר בסביבה, כך שהוא חייב להישאר כדי לעשות את מה שזלאטן עושה הכי טוב – לשחק כדורגל.

בגיל 40! רק זלאטן יכול לחגוג אליפות ככה

פרט לכדורגל זלאטן גם מאוד אוהב רכבים, ועם הון עצמי של כמעט רבע מיליארד דולר, הוא יכול להרשות לעצמו אוסף מכובד ביותר. אחד מאותם רכבים הוא ה-Ferrari Sf90 Stradale בשווי 450 אלף אירו, אשר מגיע למהירות שיא של 340 קמ”ש ומ-0 ל-100 קמ”ש ב-2.4 שניות בלבד (זהו נתון יוצא דופן, אפילו במכוניות ספורט).

אז לכבוד האליפות של זלאטן עם מילאן ואהבתו הגדולה לרכבים אפשר להיזכר בסיפור הבא: כאשר זלאטן היה כדורגלן צעיר בן 19 הוא החליט לרכוש לעצמו Porsche Turbo – רכישה בה הוא נזקק להלוואה, שכן לא היה לו עדיין את מלוא הסכום.

אותו זלאטן יצא לנהיגה מהירה (לטענתו ביותר מ-300 קמ”ש) כאשר לפתע ניידת משטרתית יצאה למרדף בעקבותיו עקב מהירותו המופרזת. כאשר זלאטן נשאל בזמנו האם הוא עצר בצד לאחר תחילת המרדף, הוא השיב שלא היה מסוגל עקב אהבתו לאדרנלין…

זלאטן. רכבים הם האהבה הגדולה שלו (רויטרס והאתר הרשמי)זלאטן. רכבים הם האהבה הגדולה שלו (רויטרס והאתר הרשמי)

המרדף ההזוי משהו הסתיים כאשר זלאטן התחבא עם רכבו במנהרה בסמוך לכביש המהיר והניידת חלפה על פניו, ולימים הוא הודה שאין מדובר בסיפור “חיובי” או משהו להתגאות בו, אך שהוא מתגעגע לרגעים כאלו כי הוא אוהב לחיות על הקצה.

אגב, אהבתו של זלאטן לאדרנלין לא הסתיימה כמובן אי שם כשהיה בן 19, שכן גם בשנים האחרונות הוא משתף את 53 מיליון העוקבים שלו באינסטגרם בנסיעותיו באופנועים ובאופנועי שלג, מה שאסור בדרך כלל בחוזים של כדורגלנים מקצועיים.

אז מה יהיה הרגע הגדול הבא של זלאטן? עוד אליפות בלתי נשכחת או עוד מעשייה הקשורה בעולם הרכב? אי אפשר לדעת. מכל מקום, אף פעם לא משעמם עם זלאטן.. כי זה זלאטן…

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה