אז לאחר ה-4:5 בפנדלים בגמר הליגה האירופית בין ריינג’רס ואיינטרכט פרנקפורט, בו הגרמנים שלא הפסידו אפילו משחק אחד לאורך כל הדרך, יצאו עם הגביע מסביליה, נרשמו מספר נתונים מרשימים במיוחד משחקני שתי הקבוצות.

לאחר ה-1:1 ב-90 דקות שקבע הארכה, זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של גמר הליגה האירופית ששני גמרים רצופים של המפעל משוחקים 120 דקות, זאת לאחר שוויאריאל ומנצ’סטר יונייטד נקלעו גם כן להארכה בגמר בשנה שעברה. מלבד הנתון המיוחד הזה, שחקני שתי הקבוצות סיפקו לנו מספרים לא מפחות מרשימים.

רפאל סנטוס בורה, שכבש את השוויון, מעורב בשער בכל אחד מארבעת המשחקים האחרונים של הנשרים במפעל. הוא הבקיע בגומלין מול ברצלונה, נגד ווסטהאם בישל במשחק הראשון וכבש במשחק השני וכאמור כבש שוב בגמר.

רפאל סנטוס בורה חוגג (רויטרס)רפאל סנטוס בורה חוגג (רויטרס)

פיליפ קוסטיץ', שבישל את השער של הגרמנים, רשם את הבישול ה-15 שלו העונה והשישי שלו בליגה האירופית. סך הכל הוא מעורב ב-20 שערים בכל המסגרות העונה, כשהבקיע שבעה ובישל עוד 13. הסרבי מחזיק בנתון מרשים נוסף, שכן הוא השחקן עם הכי הרבה הגבהות בבונדסליגה, שם הרים 103 פעמים, וגם בליגה האירופית עם 36 הרמות.

שחקני פרנקפורט חוגגים (רויטרס)שחקני פרנקפורט חוגגים (רויטרס)

שוער הסקוטים, אלן מקרגור, הוא השוער הראשון בהיסטוריה של המפעל מעל גיל 40 שמופיע בגמר. הראשון שעשה זאת בגמר ליגת האלופות אגב, היה אדווין ואן דר סאר, שעשה זאת עם מנצ’סטר יונייטד ב-2011.

ריינג’רס שיחקה בפעם ה-15 בתולדותיה על אדמת ספרד, כשעד המפגש בסביליה ניצחה רק פעם אחת במדינה ממערב אירופה. עד הערב, הניצחון הבודד היה במשחק היחידי של הסקוטים שהיה ניטרלי ולא במסגרת שלב בתים או נוקאאוט, אז ניצחו הכחולים את דינמו מוסקבה בגמר גביע המחזיקות. כעת המאזן העגום נמשך עם ההפסד ה-11.

ג'ו אריבו חוגג (רויטרס)ג'ו אריבו חוגג (רויטרס)

השער הראשון בהתמודדות, אותו כבש ג'ו ארייבו, היה הראשון שלו בליגה האירופית והוא הניגרי השני בלבד שכובש בגמר של מפעל אירופי. הראשון שעשה זאת מהמדינה האפריקאית הוא אלכס איוובי שכבש בגמר הליגה האירופית את השער היחיד של ארסנל ב-4:1 לצ’לסי ב-2019.

במלזיה בטוחים: זה ללא ספק שער העונה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה