ויאריאל העפילה אמש (חמישי) לגמר הליגה האירופית בפעם הראשונה בתולדותיה לאחר שנפרדה מארסנל ב-0:0 בגומלין וגברה עליה 1:2 בסיכום שני המשחקים. בגמר שיערך בגדנסק, הם יפגשו את מנצ’סטר יונייטד.

מאמן הצהובים, אונאי אמרי, התרגש בסיום: “זה רגע מרגש עבור המועדון. אנחנו אמנם מוכרים מאוד, אבל היינו צריכים לעשות את קפיצת המדרגה הזאת ולהגיע לגמר של מפעל אירופי. זו הייתה משימה קשה, אבל עמדנו בה. המועדון שלנו שבר המון מחסומים לאורך ההיסטוריה וכעת שברנו מחסום של שנים”.

המאמן הנרגש למעשה המשיך להוכיח כי אין תחליף לניסיון והעפיל לגמר החמישי שלו בקריירת האימון. כמו כן, הוא גם “נקם” ספורטיבית במועדון אשר פיטר אותו לפני שנתיים. בעקבות ההדחה של התותחנים, התקשורת האנגלית לא חוסכת בביקורות כלפי ההנהלה והמאמן מיקל ארטטה: “אמרי בא לצוד את האקסית, ויאריאל שלטה טקטית, הוא פשוט יותר חכם מארטטה”.

בעקבות כך, בספרד החלו להריץ את כל התרחישים שעשויים להתרחש אם הצוללת הצהובה תנצח בגמר ותזכה בכרטיס לליגת האלופות. הצהובים כרגע ממוקמים במקום השישי בטבלה, ואם הסטטוס קוו יישאר עד תום העונה, בעונה הבאה יהיו שבע נציגות ספרדיות באירופה: ארבע הראשונות ו-ויאריאל בליגת האלופות, מקום חמישי בליגה האירופית והמקום השישי בקונפרנס ליג.

אם קבוצתו של אמארי תרד למקום השביעי, לא תהיה נציגות של קבוצות ספרדיות בקונפרנס ליג. 4 הראשונות והצוללת הצהובה יהיו בצ’מפיונס ומקומות 5-6 ישחקו בליגה האירופית. אם הקבוצה של אמרי תצנח עד למקום השמיני, יהיו שמונה נציגות ספרדיות באירופה, כולל אחת בקונפרנס ליג (מקום 7).

חגיגות בוויאריאל עם שריקת הסיום (רויטרס)חגיגות בוויאריאל עם שריקת הסיום (רויטרס)
מי תנצח ומי תזכה? שדרי ופרשני ONE מנחשים