שטוטגרט הגרמנית חשפה היום (שלישי) את אחד הסיפורים ההזויים ביותר בעידן הכדורגל המודרני ובהודעה רשמית בישרה כי אחד מכוכבי הקבוצה, סילאס וואמנגיטוקה, שיחק תחת שם שגוי וכי גילו זויף. שמו הנכון של השחקן הוא למעשה סילאס קאטומפה מ’וומפה. החלוץ, שהיה רשום כיליד 1999 במועדון, למעשה נולד ב-1998. 

הסיפור מתחיל ב-2017 כאשר השחקן ביקש לעזוב את קונגו ולצאת למבחנים באנדרלכט. הקבוצה הבלגית רצתה להחתים את השחקן רגע לפני שהוויזה שלו פגה וביקשה ממנו לטייל בחזרה לקונגו כדי לחדש את הוויזה על מנת שניתן יהיה להשלים את ההחתמה שלו. באותו הזמן, סילאס היה בן 19. 

בשלב הזה, מתווך בלגי שטיפל בעסקה איים לכאורה על השחקן שהוא לא יוכל לחזור לאירופה אם הוא יטוס לקונגו לצורך חידוש הוויזה. כתוצאה מכך, אותו מתווך שפעל בשיתוף פעולה עם סוכן שחקנים, שינו את שמו של השחקן וסיפקו לו מסמכים חדשים תחת אחד משמות המשפחה של אביו, וואמנגיטוקה. באותם מסמכים הוא גם נרשם כיליד 1999 ולא 1998. 

בסופו של יום, המעבר לאנדרלכט נפל מסיבות אחרות והוא מצא את עצמו חותם בפאריס אף סי. הוא עבר לבירה הצרפתית ולא קיבל שום גישה למסמכיו על ידי הצרפתים וגם לא לחשבון הבנק שלו. הוא סבל מאיומים חוזרים ונשנים מצד אותם סוכנים כי הוא לא יוכל לשחק כדורגל שוב אם יחשוף שזהותו אינה אמיתית. אותו סוכן ייצג את סילאס עד לאחרונה כאשר בעזרת שטוטגרט הצליח להילחם בנושא ולהיפרד ממנו וכעת, הסיפור נחשף על ידי המועדון. 

“חייתי בפחד תמידי. במשך השנים האחרונות הייתי מודאג מאוד למה שיקרה למשפחה שלי בקונגו. הייתי חייב לחשוף את עצמי ולספר את הסיפור שלי”, אמר  סילאס קאטומפה מ’וומפה בהודעה הרשמית שהוציא המועדון. בשטוטגרט מאמינים כי השחקן לא ייענש בשום צורה על ידי פיפ”א והעבירו את פרטי הסוכן והמתווך המדוברים לטיפול של הגורמים הרלוונטיים. 

גריזמן החתים את אמבפה ב...ניוקאסל
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה