ההרס הכלכלי שעתיד להשאיר אחריו נגיף הקורונה ביום שייעלם, בתקווה שבמהרה, עתיד להיות גדול מאוד וכנראה ישנה את כל מה שהכרנו לגבי הכסף הגדול שיש בכדורגל כיום. בעוד קבוצות כבר החלו לגשש עם שחקניהן לגבי קיצוץ בשכרם עם החזרה לשגרה כדי לעמוד בנזקים, בגרמניה חושבים מחוץ לקופסא והצעה שעלתה היא ליצור הגבלת שכר.

מי שמציע את הצעד המהפכני לכדורגל הגרמני הוא מרטין קינד, יו”ר האנובר מליגת המשנה שיוזם הגבלת שכר וקרן סולידריות שחלק מהכספים שייחסכו יילכו למטרות שיקומם של אלו שנפגעו מהנגיף: “אני בהחלט בעד רעיון שכזה. יש הרבה הכנסות מגופי השידור ולכן אני חושב שזה צריך להיעשות באופן פרופורציונלי לכל מועדון, כך שכל כסף שייאסף בקרן הסולידריות יתקבל בדרך הנכונה”.

צפו בזלאטן מאיים על וירוס הקורונה

עוד הסביר: “כמובן שהשאיפה היא לסיים כבר את העונה הנוכחית בדרך שתבטיח המשך ההסכם עם גופי השידור, כסף שהוא בבחינת קריטי להישרדות של כמה מהמועדונים. ירידה דרסטית בהכנסות תהיה הרסנית”.

אגב, זה לא החוק היחיד שעליו נלחם הבעלים של האנובר, שנמנה על מתנגדי חוק ה-50+1 של שליטת המועדונים בקבוצות ומקטין את השפעת הבעלים.”אני חושב שזה צריך להפסק, המועדונים הם עסק לכל דבר, דברים צריכים להיות ברורים. המצב שלנו כמועדון? כרגע יש לנו כסף רק לסיים את העונה, במקרה שהמשחקים ימשיכו לא להתקיים, נצטרך לעמוד בפני שינויים גדולים כדי להציל את המערכת מקריסה”.