לירוי סאנה נרכש בקיץ שעבר על ידי באיירן מינכן, ששילמה 38 מיליון אירו למנצ’סטר סיטי עבור הכישרון הגרמני. בעוד שהוא שיחק כמעט את כל משחקי הקבוצה העונה, הוא כבש בסך הכל 6 שערים (הכי מעט מאז עונת 2016/17) ועכשיו הוא מודה שעברה עליו שנה קשה, אך הוא גם מתמקד ברצון שלו לסיים כאלוף אירופה עם גרמניה ולחתום את השנה הלא פשוטה שעברה עליו עם התואר הנחשב ביותר ביבשת.

“אני יודע שלא הייתה לי עונה יוצאת מן הכלל. מבחינתי זה היה קצת יותר קשה באופן כללי בגלל הקורונה והפציעה שספגתי בברך. היה לי חשוב להחזיר את הקצב שלי, להיות בכושר וזה מה שהצלחתי לעשות. עכשיו אני שם את כל ההתמקדות שלי באליפות אירופה”, אמר סאנה.

לירוי סאנה מאוכזב (רויטרס)לירוי סאנה מאוכזב (רויטרס)

הקשר הגרמני זומן לסגל הנבחרת אחרי שלא היה חלק ממנו במונדיאל, ולא מסתיר את הרצון העז שלו לזכות ביורו עם גרמניה לראשונה מזה 25 שנה: “זה חלום גדול מאוד בשבילי לזכות בתואר הזה. אנחנו צריכים לתת כמיטב יכולתנו, ואנחנו מתכוננים היטב. יש לחץ מסוים, אבל כל אחד מאיתנו מצפה לאתגר הזה”.

סאנה לא הסתיר את האכזבה שלו מכך שקבוצתו לשעבר, מנצ’סטר סיטי, לא זכתה בליגת האלופות: “ריחמתי מאוד על שחקנים, המועדון והאוהדים. אני מאחל להם לזכות בתואר הזה. לצערי זה לא הצליח, אבל אני יודע שהם יישארו רעבים ויתנו הכל כדי לזכות בגביע הזה יום אחד. אני מאחל להם רק את הטוב ביותר”.

נטע לביא: המשפחה הזאת הצליחה להגיע למטרה