הרוחות בבאיירן מינכן סוערות. יומיים אחרי ההפסד 2:1 לאוגסבורג, הנהלת הקבוצה עסוקה במציאת פתרון לגבי חמשת השחקנים שבחרו שלא להתחסן לקורונה: יושוע קימיך, סרג' גנאברי, ג'מאל מוסיאלה, אריק צ'ופו-מוטינג ומיקאל קויסאנס.

קימיך נעדר מהמשחק מול אוגסבורג בגלל שהוא שהה בבידוד (מה שלא יכול לקרות לגבי השחקנים המחוסנים), וזו הייתה הפעם השנייה העונה שהוא מחמיץ משחק מסיבה זו. ארבעת האחרים אמנם היו זמינים מול אוגסבורג ושלושה מהם גם שיחקו, אבל בדיוק אותם שלושה – גנאברי, צ’ופו מוטינג ומוסיאלה – כבר החמיצו השנה משחק בגלל בידוד. בסיום המשחק מול אוגסבורג, כשנשאל מאמן באיירן יוליאן נגלסמן אם ההפסד הושפע מהוויכוח סביב הקורונה במועדון, הוא אמר: "זה תירוץ קל מדי עבורי".

בבאיירן החליטו שלצד נכונות לאפשר לשחקני הקבוצה להחליט אם ברצונם להתחסן או לא, הקבוצה לא תשלם להם על זמן בו הם נעדרים מאימונים או משחקים. היו"ר אוליבר קאן, הנשיא הרברט היינר והמנהל הספורטיבי חסן סליהמידז'יץ' שוחחו עם חמשת השחקנים והבהירו להם שלצד זכותם להחליט בעצמם על גופם, לבחירה לא להתחסן תהיינה השלכות, בעיקר בדמות פגיעה בשכר, אך לא רק.

סרג' גנאברי עם הכדור (רויטרס)סרג' גנאברי עם הכדור (רויטרס)

הארבעה שבחרו לא להתחסן וכבר שהו בבידוד לא יקבלו שכר עבור תקופת הבידוד. במקרה של קימיך, שנכנס לבידוד כבר פעמיים כאמור, המשמעות היא ויתור על כ-385 אלף אירו בשבוע – שכרו השבועי. כמו כן, ראשי הקבוצה הודיעו להם שהם עשויים להיות מבודדים מחבריהם במהלך אימונים. בגרמניה טוענים שחמשת השחקנים הופתעו לחלוטין מהקיצוץ בשכר ומהבידוד האפשרי באימונים.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל