לדורטמונד אין כוונה למכור את ארלינג הולאנד, אלא אם תקבל הצעה שתנוע סביב 180 מיליון אירו, כך פורסם היום (שבת) ב’מארקה’ הספרדי. בחודשים האחרונים הדיווחים בספרד ובאירופה כולה גרסו ששתי המועמדות הבכירות לרכוש את השחקן הן ברצלונה וריאל מדריד, אך לפי המארקה לבלאנקוס אין כל כוונה לשלם סכומים כאלה.

בריאל מדריד טוענים שמדובר בסכומים מוגזמים, שחורגים מערך השוק הריאלי של החלוץ, אך נראה שלדורטמונד אין כוונה לוותר ובמועדון הגרמני לא יצטערו אם הנורבגי לא יירכש לבסוף. הולאנד עצמו לא התייחס לנושא והוא מעדיף לחכות ולתת לסוכנו, מינו ראיולה, להתראיין ולשפוך אור בנושא מעבר אפשרי לבלאנקוס או לברצלונה. ראיולה חזר בתקופה האחרונה לדיאלוג מול מנכ”ל ריאל מדריד אנחל סאנצ’ס, כמו גם מול ז’ואן לאפורטה, נשיא ברצלונה.

ארלינג הולאנד, שווה את הסכומים המדוברים? (רויטרס)ארלינג הולאנד, שווה את הסכומים המדוברים? (רויטרס)

זו לא הפעם הראשונה בה דורטמונד משתמשת בטקטיקה הזו כדי למכור שחקנים במחיר גבוה. ברוב העסקאות הגדולות שעשה המועדון בשנים האחרונות הדבר נעשה בלי לחץ למכור, מה שהביא לדרישה של סכומים גבוהים, כמו בעסקת אוסמן דמבלה, שחתם בסופו של דבר בברצלונה תמורת 145 מיליון אירו, סכום שהפתיע את עולם הכדורגל.

אוסמן דמבלה, טקטיקה דומה למשא ומתן שהתקיים איתו? (רויטרס)אוסמן דמבלה, טקטיקה דומה למשא ומתן שהתקיים איתו? (רויטרס)

כעת מדברים בשוורצגלבן על מחיר גבוה יותר עבור הולאנד, סביב 180 מיליון אירו בתוספת עמלות. אלא שספק אם יהיה מועדון שיהיה מוכן להכניס את היד עמוק כל-כך לכיס לאור המשבר הכלכלי שפקד את עולם הכדורגל בעקבות משבר הקורונה וההבנה של מנהלי הקבוצות הבכירות ביבשת שסכומים כאלה כבר לא יחזרו על עצמם בעתיד הקרוב, בטח שלא בקיץ הקרוב.

מה שנותר לא ברור הוא דבר קיומו של אותו “סעיף מסתורי” בחוזה שכבר דובר עליו לא פעם בעבר, לפיו אחרי שהולאנד יסיים שנתיים בדורטמונד (בינואר הקרוב), ייכנס לתוקף סעיף יציאה בקיץ 2022 עבור 75 מיליון אירו בלבד. כך או כך, ראיולה כבר דיבר על המחויבות של השחקן להישאר במועדון לעונה נוספת.

לאן?! מה גרם לבלם ריאל מדריד להגיב כך?

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל