הוא עשה את זה, במחזור האחרון ובדרך הכי דרמטית שיש. אחרי שבאיירן מינכן זכתה באליפות, לרוברט לבנדובסקי נותרה משימה אחת גדולה והוא הצליח להשלים אותה הערב (שבת). הפולני הנפלא הגיע ל-41 שערי ליגה – הכי הרבה של שחקן בעונה אחת בבונדסליגה אי פעם, כשהוא רשם את ההופעה 350 בליגה הגרמנית.

השיא של גרד מולר עם 40 שערים החזיק מעמד מאז עונת 1971/72, אך בזו הנוכחית לבנדובסקי חלף על פניו בגדול. במשחק הקודם מול פרייבורג החלוץ השווה את השיא מהנקודה הלבנה והקדיש את הגול למולר עם חולצה למענו, וכעת נגד אוגסבורג הוא השלים את המשימה עם גול מספר 41, וזאת ב-29 משחקי ליגה בגרמניה בלבד. נתונים פשוט פנומנליים, ואין יותר דרמטי מזה. הפולני חיפש את הרשת ללא הצלחה במשך 89 דקות, אך אז, כמו מתסריט כתוב מראש, הוא הבקיע בדקה ה-91 ממש עם הבאזר והעניק 2:5 לבאיירן ושיא חדש בגרמניה.

בכל המסגרות כבש לבנדובסקי 48 שערים ב-40 הופעות. הפולני חתם שנה אדירה מבחינתו בפן האישי כשמלבד רצף הזכיות הנפלא של באיירן בכל המסגרות בשנה וחצי האחרונות, הוא ביסס את מעמדו כאחד החלוצים הגדולים אי פעם.

“אין לי מילים” אמר בסיום לבנדובסקי, “ניסיתי להבקיע במשך 90 דקות, ניסיתי באמת הכל, ובסוף זה הגיע בדקה ה-90. אני כ”כ שמח” הוסיף הפולני.  מאמנו, האנזי פליק אמר: “אני מאוד שמח בשביל רוברט. כבר חשבתי שזה לא יקרה היום, אבל זה בדיוק הקלאס של סקורר מהסוג הזה”. 

רוברט לבנדובסקי עם הפרס (רויטרס)רוברט לבנדובסקי עם הפרס (רויטרס)
באיירן מינכן מניפה את תואר האליפות (רויטרס)באיירן מינכן מניפה את תואר האליפות (רויטרס)
הראיון המרתק של ערן זהבי בהולנד