באיירן מינכן חגגה אמש (שלישי) זכייה באליפות שמינית ברצף ו-30 בתולדות המועדון באליפות גרמניה עם 0:1 על ורדר ברמן הודות לשער של מלך השערים של הליגה הגרמנית ומי שעשוי להיות גם, לראשונה בקריירה שלו, הזוכה בנעל הזהב - רוברט לבנדובסקי.

הפולני הרשית באומנות בדקה ה-43 עם שערו ה-31 העונה בליגה, שיא כיבושים אישי (אחרי שפעמיים בעשר שנותיו בגרמניה כבש 30 בעונה) וסחט מחמאות מאחד מחבריו לקבוצה, אלפונסו דייויס.

המגן הקנדי הצעיר הילל את הפולני ואמר: “אנחנו יכולים לקרוא לו ‘לבנגולסקי’ בגלל זה. הוא חלוץ נהדר, מהטובים ביותר בעולם. זה שהוא כבש 31 שערים העונה, זה מדהים”.

שחקני באיירן מינכן חוגגים זכייה באליפות (רויטרס)שחקני באיירן מינכן חוגגים זכייה באליפות (רויטרס)

דייויס התייחס לשיא המהירות שקבע בבונדסליגה כשרץ במהירות 36.51 קמ”ש: “אני רק עושה את עבודתי. אני לא יודע מתי זה קרה, אני רק עושה את העבודה שלי ומנסה להשיג את הכדור חזרה בהגנה. אני שמח שיכולתי לשבור שיא”. לסיום הקנדי גם שיבח את מאמנו האנזי פליק: “הוא מדהים. הוא מאמן נהדר שמצפה להמון משחקניו. אנחנו יודעים שאנחנו צריכים לתת הכל בכל משחק”.

פליק עצמו אמר: “עשינו את הצעד הראשון והשגנו את המטרה הגדולה הראשונה שלנו עם הזכייה באליפות, אבל עדיין יש לנו את הגביע הגרמני כמטרה הבאה. וכמובן שיש גם את ליגת האלופות. אבל כמובן שאי אפשר לתכנן לזה. יהיה מספיק קשה לעבור את המשחק מול צ’לסי קודם, אחר-כך נראה מה יקרה. יהיה קשה ואנחנו חייבים להיות מוכנים ובכושר”.

לבנדובסקי חוגג עם בואטנג (רויטרס)לבנדובסקי חוגג עם בואטנג (רויטרס)

“אני מאוד מאוד שמח ואני יכול רק להדגיש שוב ושוב שאתה אף פעם לא מצליח לבד. אנחנו יחידה אחת ואני מאוד נהנה להיות פה. הכדורגל ששיחקנו בחודשים האחרונים היה סנסציונלי. אפשר להרגיש את התשוקה, ההתלהבות ורוח הלחימה, גם היום”.

נשיא באיירן קארל-היינץ רומניגה התייחס לחגיגות בלי האוהדים: “האווירה הייתה מוזרה עם בקושי 20 אנשים ביציעים, אבל זו הייתה הדרך היחידה לסיים את הבונדסליגה. הדבר החשוב ביותר היה לסיים את העונה על המגרש, הדבר הכי גרוע עבורנו הייתה לסיים את העונה בהחלטה מנהלתית. אם ניקח את הדוגמה של צרפת, אנחנו רואים איזו דרמה נוצרה, עם כל הפניות לבית המשפט”.