ספרד ניצלה הערב (ראשון) ממבוכה לא קטנה, כאשר ספגה מול גאורגיה אך השלימה לראשונה מזה 12 שנה מהפך בחוץ אחרי שירדה למחצית בפיגור, וניצחה 1:2 בזכות שער ניצחון של דני אולמו בדקה ה-92. ג’ורדי אלבה ענד את סרט הקפטן וגם בישל פעמיים, כשפראן טורס כבש את השוויון.

ב’מארקה’ שיבחו את הבחורים של לואיס אנריקה וכתבו: “אולמו מנע מהעולם להתמוטט, תיקן את הבלגן של ספרד שהייתה לא צפויה, דווקא בבעיטה מחוץ לרחבה – הוציא את ספרד מהכלא הגיאורגי”. ב’אס’ גם כן סימנו את הגיבור: “אולמו הוציא את השרביט שלו, שער שיזכרו אותו כאשר ספרד תעפיל למונדיאל בקטאר”.

פראן טורס אמר בסיום: “ידענו שנסבול פה, הקהל היה נגדנו, אבל היה נחמד לשחק מול אוהדים. הכי חשוב שעבדנו עד הסוף ולקחנו את הנקודות. הם הסתגרו כי החזקנו בכדור, חייבים להמשיך להשתפר, יש הרבה שחקנים חדשים וכל משחק הוא שונה. אם נשחק כמו שאנחנו יודעים, מעט מאוד נבחרות יכולות לנצח אותנו”.

אריק גארסיה הוסיף: “הם כבשו מהמצב הראשון שלהם, בחצי השני שלטנו לגמרי, סבלנו עד השער של דני אבל הגיע לנו. בחצי השני עשינו שינויים, אני אסיר תודה על הביטחון שאני מקבל מלואיס אנריקה, אני מנסה לתת בחזרה על המגרש את הטוב ביותר שלי, אני מרוכז בהמשך ובמטרות שלנו, יש לנו משחק חשוב מול קוסובו”.

שחקני ספרד בטירוף (רויטרס)שחקני ספרד בטירוף (רויטרס)

המאמן לואיס אנריקה אמר: “כבר אתמול אמרתי שיהיה לנו קשה, אני על סף התקף לב, איבדנו ביטחון אחרי שעשינו 7 שינויים בהרכב, וגם הקהל שיחק תפקיד. היריבה הפתיעה אותי לטובה, הגיע לנו לנצח וגם אם לא הגיע, לא אכפת לי. המורל שלנו יעלה ואף אחד פה לא יהיה רגוע לפני קוסובו”.

עוד הוסיף הספרדי: “רצנו הרבה, ואם הבקענו גול מעבר לתוספת הזמן כנראה שזה כי עבדנו מאוד קשה. ככה תמיד נהיה, אין יריבות קטנות, במיוחד כאשר מסתגרים. סרחיו ראמוס? הוא בסדר, אני יודע שלא משנה מה אחליט לגביו, זה ייצור עניינים בתקשורת, אבל אני מוכן לכל תרחיש”. 

לא עוצר: כל השערים של מסי העונה בליגה