נבחרת צפון מקדוניה חוללה אמש (רביעי) סנסציה גדולה שתעסיק את אירופה כולה לא מעט עוד זמן רב, כשגברה 1:2 על נבחרת גרמניה בתום דרמת ענק בדואיסבורג והנחילה למנשאפט הפסד שני במוקדמות המונדיאל מאז 1985, כשהאחרון היה בתבוסה 5:1 לאנגליה, אי שם ב-2001. 

בתקשורת הגרמנית לא ריחמו על המפסידה. “מביך”, צעקה הכותרת של ה’בילד’, שם הסבירו: “זו הייתה הופעה פתטית ומביישת, הנבחרת חסרת אנרגיה ונחישות מול נבחרת שיש לה רק ארבעה שחקנים בליגות הבכירות באירופה ובכל זאת הצליחו לגרום לגרמניה להיראות מגוחכת. זו הייתה חרפה”.

שחקני נבחרת גרמניה בהלם (רויטרס)שחקני נבחרת גרמניה בהלם (רויטרס)

“אני לא יודע איך להסביר את זה” אמר בסיום אילקאי גונדואן ההמום, “ידענו שאנחנו לא יכולים להמעיט ולזלזל בצפון מקדוניה ואני לא חושב שעשינו את זה. פשוט לא היינו מספיק טובים ואנחנו חייבים להיות הרבה יותר טובים מול השער, אחרת אנחנו פשוט מזמינים את היריבה לנצח אותנו”. 

שחקני צפון מקדוניה חוגגים עם גוראן פאנדב (רויטרס)שחקני צפון מקדוניה חוגגים עם גוראן פאנדב (רויטרס)

גם סרג’ גנאברי התקשה להסביר את ההפסד הכואב: “עלינו כפייבוריטים ברורים אבל ספגנו שער מוקדם, הצלחנו לחזור למשחק ובסוף יצאנו בלי שום דבר. אנחנו יודעים שאנחנו חייבים להשתפר בסיומת, אבל אני לא מודאג לקראת היורו, כי יש עוד זמן כדי לעבוד עד אז. הם הקשו עלינו, אבל אנחנו חייבים לצפות מעצמנו ליותר”.

מאמן הגרמנים, יואכים לב, סיפר: “האכזבה היא עצומה, נראנו עייפים ועשינו טעויות. ההגנה לא הייתה יציבה מספיק. לא שיחקנו כמו שאנחנו יודעים, גם החמצנו ממצבים נוחים והיריבה ידעה לנצל את ההזדמנויות שלה”.

שחקני נבחרת גרמניה בהלם (רויטרס)שחקני נבחרת גרמניה בהלם (רויטרס)

בתקשורת הגרמנית המשיכו לדבר על המועמדים לרשת את יוגי לב, כאשר שמו של ראלף רנגניק בולט מעל כולם. אקס הופנהיים ושאלקה בן ה-62 אשר שימש בשנים האחרונות כמנהל המקצועי ומאמן ברד בול לייפציג נחשב לאיש מקצוע קפדן וטקטיקן. שמו הוזכר לאחרונה גם כמועמד למילאן, אך ככל הנראה יעדיף להמתין למשרה הנחשקת בנבחרת של מולדתו.

בצד השני, מאמן צפון מקדוניה, איגור אנגלובסקי, התקשה להסתיר את ההתרגשות: “מעולם לא ניצחנו נבחרת שזכתה בכ”כ הרבה תארים. אני שמח לעבוד עם השחקנים האלה, כל הברכות שבעולם מגיעות להם. עכשיו אנחנו צריכים לנוח כי לא קל להתאושש מהישג כזה. זה ניצחון של אומה שלמה. השחקנים האלה גיבורים על כך שהצליחו לשמח מדינה שלמה”.

שחקני אשדוד חוגגים לשלומי אזולאי

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל