המחזור ה-7 של מוקדמות המונדיאל 2022 הגיעו לסיומו הערב (שבת) עם מספר משחקים מסקרנים כאשר במוקד – אנגליה הביסה 0:5 את אנדורה, באותו הבית, פולין גברה 0:5 על סן מרינו. בבית ג’, שווייץ ניצחה 0:2 את צפון אירלנד.

בית 9

אנדורה – אנגליה 5:0

האנגלים, שמעדו במחזור הקודם מול פולין, לא יכלו לבקש יריבה נוחה יותר להתאושש מולה. ג’ארת סאות’גייט העלה הרכב משני, שניצל את הזדמנות והרשים במשחק החוץ. בדקה ה-18 בן צ’ילוול כבש את הראשון לזכות האנגלים אחרי בישול של ג’יידון סאנצ’ו. בדקה ה-40 בוקאיו סאקה הכפיל את היתרון מבישול נפלא של פיל פודן.

האנגלים המשיכו לטייל ובדקה ה-59 תמי אברהם כבש את השלישי אחרי בישול נוסף של ג’יידון סאנצ’ו. 20 דקות חלפו וג’יימס וורד פראוס כבש את הרביעי אחרי ריבאונד מפנדל שהוא עצמו החמיץ. בדקה ה-86 ג’ק גריליש קבע את תוצאת המשחק אחרי בישול של השוער סאם ג’ונסטון.

דקה 18, אנגליה עלתה ל-0:1: פיל פודן הכניס כדור מושלם לג’יידון סאנצ’ו, שהוריד בנגיעה לבן צ’ילוול. האחרון שלח בעיטה חדה ומדויקת לרשת של המארחת. תחילה שופטת המשחק פסלה את הגול בטענה לנבדל של סאנצ’ו, אך לאחר בדיקת ה-VAR השער אושר ואנגליה עלתה ליתרון.

בן צ'ילוול כובש (רויטרס)בן צ'ילוול כובש (רויטרס)
שופטת המשחק פוסלת את השער (רויטרס)שופטת המשחק פוסלת את השער (רויטרס)
שחקני נבחרת אנגליה חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת אנגליה חוגגים (רויטרס)

דקה 40, אנגליה עלתה ל-0:2: פיל פודן מצא בטאץ’ נפלא את בוקאיו סאקה הצעיר. הקשר של ארסנל השתלט היטב על הכדור ושלח פצצה למשקוף השער ופנימה.

בוקאיו סאקה חוגג (רויטרס)בוקאיו סאקה חוגג (רויטרס)
בוקאיו סאקה כובש (רויטרס)בוקאיו סאקה כובש (רויטרס)
שחקני נבחרת אנגליה חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת אנגליה חוגגים (רויטרס)

דקה 59, אנגליה עלתה ל-0:3: ג’יידון סאנצ’ו הכניס כדור בחצי גבוה למרכז הרחבה, חלוץ רומא, תאמי אברהם, הכניס את רגלו בתזמון מושלם וכבש את שערו השני בנבחרת.

תאמי אברהם כובש (רויטרס)תאמי אברהם כובש (רויטרס)
תאמי אברהם חוגג (רויטרס)תאמי אברהם חוגג (רויטרס)

דקה 79, אנגליה עלתה ל-0:4: ג’ק גריליש, שנכנס כמחליף, הוכשל ברחבה וסחט כדור עונשין מ-11 מטרים. ג’יימס וורד פראוס נגש לבעוט, החמיץ, אך היה ראשון לכדור החוזר על מנת לכבוש את השער הרביעי של האנגלים.

ג'יימס וורד פראוס כובש את הריבאונד (רויטרס)ג'יימס וורד פראוס כובש את הריבאונד (רויטרס)
ג'יימס וורד פראוס חוגג (רויטרס)ג'יימס וורד פראוס חוגג (רויטרס)

דקה 86, אנגליה עלתה ל-0:5: סם ג’ונסטון השוער, הוציא כדור ארוך על 60 מטר הישר לרגליו של ג’ק גרליש. קשר סיטי דהר לבדו ובעט מ-18 מטרים את השער החמישי לזכות אנגליה.

ג'ק גריליש חוגג (רויטרס)ג'ק גריליש חוגג (רויטרס)
ג'ק גריליש חוגג (רויטרס)ג'ק גריליש חוגג (רויטרס)

פולין – סן מרינו 0:5

הנבחרת של פאולו סוזה לא התקשתה נגד אחת הנבחרות הכי חלשות באירופה. קורל סיוודרסקי כבש את השער הראשון בדקה ה-11. בדקה ה-20 היתרון של הפולנים הוכפל משער עצמי של מירקו פאלאצי. בדקה ה-50 תומאש קיודרה כבש את שער הבכורה שלו בנבחרת והגדיל את היתרון.

לוקאש פאביאנסקי מוחלף (רויטרס)לוקאש פאביאנסקי מוחלף (רויטרס)

הפולנים המשיכו לחגוג ובדקה ה-80 אדם בוקסה כבש את הרביעי, בתוך תוספת הזמן קשישטוף פיונטק כבש את החמישי וקבע את תוצאת המשחק. הרגע המגרש של הערב התרחש בדקה ה-57 כאשר שוערה של נבחרת, לוקאש פאביאנסקי, ששיחק את משחקו האחרון במדי נבחרת פולין, הוחלף לקול תשואות הקהל.

דקה 10, פולין עלתה ל-0:1: קרול סוידרסקי נותר חופשי לחלוטין במרכז הרחבה והעלה את הקבוצה הביתית ליתרון בנגיחה מ-5 מטרים.

שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)

דקה 20, פולין עלתה ל-0:2: הפולנים מטיילים. רוברט גומני הוציא כדור רוחב שפגע ברגלו של מירקו פאלאצי, שכבש שער עצמי.

שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)

דקה 50, פולין עלתה ל-0:3: תומאש קריודה כבש מקרוב את השלישי של הפולנים אחרי ערבוביה גדולה ברחבה והחמצת ענק של מיכאל הליק.

שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)

דקה 80, פולין עלתה ל-0:4: רוברט גומני המשיך את המשחק הנהדר שלו ובישל לאדם בוקסה את הרביעי של הפולנים.

שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת פולין חוגגים (רויטרס)

דקה 91, פולין עלתה ל-0:5: קשישטוף פיונטק לא ריחם על סן מרינו וכבש את החמישי עם פתיחת תוספת הזמן.

קשישטוף פיונטק חוגג (רויטרס)קשישטוף פיונטק חוגג (רויטרס)

הונגריה – אלבניה 1:0

הנבחרת המפתיעה ביותר עד כה בטורניר המוקדמות, אלבניה, המשיכה את הטורניר הנהדר שלה עם ניצחון חוץ נוסף. אלחנדרו ברויה כבש בדקה ה-80 את שער הניצחון שהציב את האלבנים במקום ה-2 בבית לפני פולין והונגריה. ההונגרים, שאירחו את המשחק ללא קהל זכר לאירועי הגזענות נגד אנגליה, כמעט ואיבדו סיכוי לעלות לפלייאוף מהבית.

דקה 80, אלבניה עלתה ל-0:1: אלחנדרו ברויה המחליף, בעט כדור חד ושטוח מקצה הרחבה הישר לרשת של פטר גולאשי.

בית 3

שווייץ – צפון אירלנד 0:2

משחק שייזכר בעיקר בזכות החלטת שיפוט שערורייתית. בדקה ה-37 ג’אמל לואיס התמהמהה עם הוצאת חוץ, שופט המשחק ניגש להוציא כרטיס צהוב לשחקן, לאחר ששחקני שווייץ הפנו את תשומת ליבו הבחין השופט כי לואיס סוחב כרטיס צהוב ולכן קיבל צהוב שני ואדום. החלטה שערורייתית של שופט המשחק. 

המארחים ניצלו את היתרון המספרי ובדקה ה-45 עלו ליתרון משער של סטיבן זובר. כריסטיאן פסנאחט כבש את השני בדקה ה-91 וקבע את תוצאת המשחק. השווייצרים, שהגיעו לרבע גמר היורו, נמצאים כעת במקום ה-2 בבית ג’ במרחק שלוש נקודות ומשחק חסר מאיטליה המוליכה. בחודש הבא יפגשו הנבחרות בקרב על המקום הראשון בבית.

דקה 37, צפון אירלנד נותרה ב-10 שחקנים: החלטה כזו לא ראינו הרבה זמן. ג’אמל לואיס התמהמהה בהוצאת כדור חוץ וקיבל כרטיס צהוב. שופט המשחק לפתע הבחין כי המגן של צפון אירלנד סוחב כרטיס צהוב מוקדם והראה לו גם הכרטיס האדום.

דקה 45, שווייץ עלתה ל-0:1: השווייצרים ניצלו את היתרון המספרי וכבשו רגע לפני סיום המחצית הראשונה. בריל אמבולו מסר לסטיבן זובר, שבסיומת נקייה כבש את השער הראשון במשחק.

סטיבן זובר כובש (רויטרס)סטיבן זובר כובש (רויטרס)
סטיבן זובר חוגג (רויטרס)סטיבן זובר חוגג (רויטרס)

דקה 91, שווייץ עלתה ל-0:2: בריל אמבולו בישל פעם נוספת והפעם לכריסטיאן פסנאחט המחליף, שכבש מקרוב את השני וקבע את תוצאת המשחק.

כריסטיאן פסנאחט כובש (רויטרס)כריסטיאן פסנאחט כובש (רויטרס)

משחק נוסף בבית א’: לוקסמבורג – סרביה 1:0

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה