משחקי מוקדמות המונדיאל באירופה נמשכו אמש (שבת) עם המחזור השני, כאשר במוקד –הולנד השיגה ניצחון ראשון במוקדמות עם 0:2 על לטביה, עוד שבלגיה נפרדה ב-1:1 עם צ’כיה. 

ההולנדים, שנכנעו 4:2 לטורקיה במחזור הראשון, הפעם לא נתקלו בקשיים מיוחדים מול הנבחרת החלשה בבית הודות לשערים של סטיבן ברחוייס ולוק דה יונג, אך במוקד המשחק עמדה תקרית שאירעה על הקווים בין המאמן פרנק דה בור, לכוכב הנבחרת ג’ורג’יניו ווינלאדום. 

שחקני הולנד חוגגים (רויטרס)שחקני הולנד חוגגים (רויטרס)

ווינאלדום לא אהב את העובדה שהוחלף בדקה ה-79 והראה זאת מיד לאחר החילוף כשהתעמת עם דה בור. בסיום, קשרה של ליברפול גם הסביר מדוע כ”כ כעס על ההחלטה: “הייתי מאוכזב מהחילוף, כי הרגשתי שאני יכול לעזור לנבחרת להגדיל את התוצאה, היינו צריכים לנצח בתוצאה גבוה יותר”.

עוד הוסיף הקשר: “אבל אני והמאמן כבר דיברנו על זה, ואין שום דבר רע בינינו. כמובן שיש שחקנים טובים על הספסל וגם אני חושב שזה היה זמן טוב לתת להם הזדמנות לשחק. אז מצד אחד זה מאכזב אבל מצד שני זה גם טוב לקבוצה”.

מרטנס הדאיג את נאפולי

במשחק נוסף שנערך, בלגיה נפרדה ב-1:1 עם צ’כיה. מה שגרם לדאגה גדולה בקרב הנבחרת היא פציעתו של דריס מרטנס, שנפגע בכתף וכתוצאה מכך הוחלף בדקה ה-56 של המשחק. בהמשך, כוכבה של נאפולי, שנפל לא טוב על הכתף, יעבור בדיקות שישפכו אור על חומרת הפציעה, כאשר בדרום איטליה מקווים שלא יחזור על עצמו מקרה ויקטור אוסימהן, חלוץ הקבוצה שנפצע בפגרת הנבחרת הקודמת למשך מספר חודשים. 

בדרך לאליפות: כל שעריו של סוארס באתלטיקו