נובאק ג’וקוביץ’ הוא בוודאי אחד הספורטאים האתלטים ביותר בעולם, אך האם הוא גם יכול להגיע למהירות גבוהה יותר מכמה מהכדורגלנים היותר מהירים? אכן כן. לפי מחקר דאטה של חברת GIG שמדדה את הנתונים של המדורג ראשון בעולם עולה כי הסרבי הגיע בספרינט קצר (בזמן משחק טניס) למהירות שיא מרשימה ביותר של 36.02 קמ”ש.

לשם השוואה לענפים אחרים, לדוגמה – קייל ווקר, מגן נבחרת אנגליה ומנצ’סטר סיטי, רשם מהירות שיא של 35.24 קמ”ש, פחות מהסרבי, אך כמובן חשוב לציין שהריצה של נולה נמדדה על משטח קשה ואילו מגן הסיטיזנס רץ על הדשא. מלבד זאת עוד השוואה מעניינת יכולה להיות עם עולם הכדורסל, שם דונובן מיטשל, אחד הכוכבים הגדולים ב-NBA, הגיע למהירות של 25.12 קמ”ש בריצה למרחק של שלושת רבעי פרקט.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

הגארד של יוטה או רפאל נדאל? הספרדי בקצת. מלך החימר רשם המהלך התחרות באוסטרליה מהירות של 26.85, כאשר המהירות הממוצעת שלו בזמן ריצה הייתה 15.38 קמ”ש. אגב אחד הטניסאים הכי מהירים בסבב הוא אנדי מארי, שהודח מאליפות ארצות הברית לאחרונה, והגיע בשיאו ל-34.87 קמ”ש. רוג’ר פדרר, שלא נחשב מעולם לשחקן מהיר (אך קליל ביותר זה כן), רשם 26.03 קמ”ש.

אין ספק שלא מעט “סילוני” כדורגל, כדוגמת ארלינג הולאנד, אשרף חכימי (36.48) ועוד, מהירים יותר מהמדורג ראשון בעולם (שנמצא מבחינה אתלטית ברמה מעל ליתר הטניסאים), אך בכל אופן המהירות אליה הגיעה בגראנד סלאם הפותח של השנה לגמרי מרשימה ולא מביישת אפילו תאוצה של שחקן כדורגל מהטופ עולמי.

דונובן מיטשל עם הכדור (רויטרס)דונובן מיטשל עם הכדור (רויטרס)

שוב נדגיש כי ההשוואה כאן היא לא מי ספורטאי מהיר יותר, מכיוון שהמהירות של נולה נמדדה למרחק קצר (בלי קשר היציאה שלו מהמקום היא בהחלט יוצאת דופן, בטח בעולם הטניס) ואילו אצל הכדורגלנים/כדורסלנים המדידה הייתה לטווח רחוק יותר, כשגם כמובן לסוג המשטח יש משקל משמעותי כאן.