פתיחת העונה המוצלחת של פ.צ קלן המשיכה הערב (שישי) עם פתיחת המחזור השביעי בבונדסליגה, כשהקבוצה של שטפן באומגארט הפכה פיגור לניצחון 1:3 על נועלת הטבלה גרויתר פירת’.

העולה מהליגה השנייה, שהגיעה למשחק עם נקודה בודדת משישה משחקים, עלתה ליתרון בדקה השביעית משער של מרקו מיירהופר והצליחה לשמור על היתרון עד לירידה למחצית. אבל החצי השני היה סיפור אחר.

בדקה ה-50 סבסטיאן אנדרסון איזן לזכות קלן ובדקה ה-55 אליאס סחירי השלים מהפך. דקה לתום 90 הדקות סחירי השלים צמד וקבע את תוצאת המשחק – 1:3 שמעלה את קלן לפחות זמנית למקום השישי, כשבמאזנה 12 נקודות כתוצאה משלושה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו והפסד בודד.

צרפת: לאנס גברה 0:2 על ריימס

בצרפת נפתח המחזור התשיעי עם משחק בו לאנס המשיכה את פתיחת העונה הנהדרת שלה עם ניצחון 0:2 על ריימס. זה היה הניצחון החמישי של הקבוצה לצד שלוש תוצאות תיקו והפסד בודד והיא העלתה את מאזנה ל-18 נקודות, מה שמבטיח לה שגם בתום המחזור היא תישאר במקום השני.

במשך 41 דקות ריימס הייתה במשחק, אך בדקה ה-42 הגיע האירוע המשמעותי במשחק. הרמת רגל של הוגו אקיטיקה ברחבה פגעה בפניו של קווין דאנסו וזיכתה את לאנס בפנדל. אקיטיקה קיבל תחילה צהוב, אך שופט המשחק נקרא ל-VAR, צפה באירוע ושינה את הכרטיס הצהוב לאדום. ריימס נותרה בעשרה שחקנים וארנו קאלימואנדו דייק מהנקודה הלבנה כדי להעניק ללאנס יתרון בירידה למחצית. שבע דקות בתוך החצי השני קאלימואנדו השלים צמד אחרי מסירה נהדרת של פלוריאן סוטוקה וקבע את תוצאת המשחק.