האלימות בכדורגל הצרפתי השנה עברה כל גבול. משחקים נעצרים, אוהדים מתפרעים, שחקנים נפגעים והכאוס חוגג. הקבוצה שעומדת יותר מכולן בחזית היא ליון. אוהדי הקבוצה שוב התפרעו במשחק הגביע מול פ.צ פאריס מהליגה השנייה, משחק שכזכור נעצר אחרי שאוהדי שתי הקבוצות זרקו חזיזים, אבוקות, התעמתו עם כוחות המשטרה ובסופו של דבר פרצו לשדה המגרש וגרמו לפיצוץ המשחק.

היום (שני) העונשים הגיעו. ועדת המשמעת של ההתאחדות הצרפתית התכנסה והחליטה להשית על שתי הקבוצות עונש השעיה מהגביע העונה ושתיהן הודחו מהמפעל. בנוסף, ליון ספגה עונש על תנאי של השעיה ממפעל הגביע הצרפתי בעונה הבאה במקרה של התפרעות נוספת.

שחקני ליון. ייאלצו להשלים עם רוע הגזירה (רויטרס)שחקני ליון. ייאלצו להשלים עם רוע הגזירה (רויטרס)

בנוסף, ליון תאלץ להסתדר בכל משחקי החוץ שלה העונה ללא קהל. מנגד, בנוסף להדחה מהמפעל, פאריס ספגה עונש של חמישה משחקי רדיוס. מי שנהנתה מההפקר היא ניס, שאמורה הייתה לפגוש את מי שתעלה בסיבוב הבא של הגביע, והיא העפילה אוטומטית לשלב הבא.

כזכור, זאת ממש לא הפעם הראשונה שליון נענשת על התפרעות אוהדיה העונה. בנובמבר, במהלך משחק הקבוצה מול מארסיי, נזרק בקבוק מיציע אוהדי ליון ופגע בראשו של קפטן הקבוצה היריבה, דימיטרי פאייט. בעקבות האירוע נסגר זמנית הפארק אולימפיק, מגרשה של הקבוצה, ופאייט אף הגיש תלונה במשטרה. ב-8 בדצמבר קבעה ההתאחדות הצרפתית כי ממאזנה של ליון תופחת נקודה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה