במוקד העניינים הערב (שישי) הייתה החגיגה הגדולה של ליון ומאמנה רודי גארסיה, שרשמו 0:4 מהדהד על נים בחוץ ועם 25 נקודות עלו למקום החמישי בטבלת הליגה הצרפתית, לפחות באופן זמנית. אחרי הפסד הבית הכואב לליל במחזור האחרון, ליון התפוצצה על האחרונה בטבלה, שנמצאת בדרך הבטוחה לליגת המשנה.

הכוכב הגדול של הערב היה ההולנדי המוכשר, ממפיס דפאי, שהוביל את קבוצתו עם צמד מרהיב (פנדל ובעיטה חדה מחוץ לרחבה) ובישול לחוסם אוואר שעם פעולה גדולה חדר לתוך הרחבה והכניע את פול ברנארדוני. יואכים אנדרסן נעץ את המסמר האחרון וקינח עם הרביעי, אך ההתפרקות של נים החלה בחצי הראשון – תיאו ואלס וגייטאן פקיז הורחקו אחרי שתי עבירות גסות במרכז המגרש.

רודי גארסיה (רויטרס)רודי גארסיה (רויטרס)

במשחק המוקדם בצרפת הייתה זו ליל, שעצרה את ברסט וכריסטיאן באטוקיו, שהרשית שלושער משוגע במחזור הקודם, אך הערב רשם 1:0 מאכזב וקבוצתו נותרה עם 21 נקודות אחרי 17 מחזורים מפתיחת העונה. מאידך, המנצחת שמרה על מקומה בצמרת הליגה הצרפתית עם 28 נקודות והיא מדורגת שלישית בטבלה.

נעבור לגרמניה, שם איינטכרט פרנקפורט והרטה ברלין נפרדו ב-2:2 מרתק, כשהאורחת הצליחה להשיג נקודה אחרי ארבעה הפסדים רצופים. המארחת מנגד, העלתה את מאזנה ל-18 נקודות ונמצאת במקום העשירי בליגה הגרמנית. מרטין הינטרגר (65) וסבסטיאן רודה (85) כבשו לפרנקפורט, דודי לוקבאקיו (30) ומרקו גרואיץ' (63) העניקו קודם לכן 0:2 לאורחת המאוכזבת שבעטה בדלי.